"Czerwona strzała" w okleinie reprezentacji w piłce nożnej przyniesie Włochom szczęście na EURO ?

"Czerwona strzała" w okleinie reprezentacji w piłce nożnej przyniesie Włochom szczęście na EURO ?

08 czerwca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Mowa o ETR 400 n.37, który w ostatnich dniach otrzymał okleinę wspierającą udział reprezentacji Włoch w najbliższych Mistrzostwach Europy. Pociąg ma teraz na bokach dwóch jednostek sterujących i na ich czołach niebieską wstęgę z napisem "Zjednoczeni jedną pasją: Włochy". Wszystkiemu towarzyszy zdjęcie zawodników oraz trójkolorowa flaga.

Fot. Franco Faglia

Na początku czerwca pociąg Frecciarossa z okleiną "la nazionale italiana di calcio" pojawił się na włoskich torach, a już 4 czerwca wykonał czarter z Florencji do Bolonii dla drużyny narodowej Włoch - uczestnika  Mistrzostw Europy, które już przeszły do historii, po przymusowym przełożeniu terminu ich rozgrywania z powodu zagrożenia zdrowia spowodowanego pandemią COVID19..

Fot. Franco Faglia

 

Frecciarossa to szybki pociąg włoskiego narodowego przewoźnika kolejowego Trenitalia, należący do kategorii pociągów Le Frecce. Nazwa, która przy pisowni "Freccia rossa" w języku angielskim oznacza "Czerwona strzała", została wprowadzona w 2009 roku, wcześniej była znana jako Eurostar Italia. Pociągi Frecciarossa poruszają się z prędkością do 300 km/h (190 mph). Frecciarossa jest pierwszą usługą Trenitalii i konkuruje z italo, obsługiwaną przez Nuovo Trasporto Viaggiatori.

Mapa połączeń szybkiego pociągu FRECCIAROSSA. Źródło: Trenitalia

 

Turniej EURO 2021 rozegrany będzie w 11 europejskich miastach z udziałem 24 reprezentacji podzielonych na sześć grup po cztery drużyny. 

Grupa A należy do jednej z najciekawszych na mistrzostwach Europy. Jej zdecydowanym faworytem jest reprezentacja Włoch. Poza nimi grają w niej także Turcja, Walia oraz Szwajcaria. Wszystkie z tych trzech ekip są kandydatami do zajęcia drugiego miejsca w grupie. Spotkania grupy A rozgrywane będą w Rzymie na Stadio Olimpico (72 698 miejsc) oraz na Stadionie Olimpijskim w Baku (68 700 miejsc).

Zarówno mistrzostwa Europy, jak i zmagania grupy A, rozpoczną się 11 czerwca o godz. 21:00 meczem Włochy - Turcja. Reprezentacja Włoch wszystkie swoje mecze grupowe będzię rozgrywała w Rzymie na Stadio Olimpico.

Fot. Franco Faglia

 

Reprezentacja Włoch ma na koncie złoty medal mistrzostw Europy (1968) oraz dwa srebrne zdobyte w 2000 i 2012 roku.