Trwają jazdy próbne zmodernizowanej w poznańskiej FPS lokomotywy SU4220-001

Trwają jazdy próbne zmodernizowanej w poznańskiej FPS lokomotywy SU4220-001

09 czerwca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Tym razem Łukasz Grzybowski zaobserwował i uwiecznił na zdjęciach zmodernizowaną dla PKP Intercity przez H. Cegielski - Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu lokomotywę SU4220-001 podczas jazdy próbnej z wagonami pasażerskimi na stacji w Koninie.

Fot. Łukasz Grzybowski

Przypomnijmy, to przedsięwzięcie realizowane jest w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity. Lokomotywy serii SM42 są modernizowane na pojazdy dwuagregatowe z funkcją zasilania wagonów w energię elektryczną. Pojazdy zyskają nowoczesne silniki spalinowe, spełniające najnowszą normę emisji spalin. W wyniku modernizacji nastąpi poprawa właściwości trakcyjnych pojazdu, zmniejszeniu ulegnie zużycie paliwa, zwiększy się bezpieczeństwo a także niezawodność pracy lokomotywy.

Fot. Łukasz Grzybowski

Modernizacja jest współfinasowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, projekty „Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A.” oraz „Przyspieszamy komfortowo – unowocześnienie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”.