Kombud przestawia zwrotnicę - zmiana w zarządzie spółki

Kombud przestawia zwrotnicę - zmiana w zarządzie spółki

10 czerwca 2021 | Źródło: Kombud S.A.
PODZIEL SIĘ

Wiodący krajowy producent systemów sterowania ruchem kolejowym poinformował o planowanej zmianie w zarządzie spółki. Z końcem czerwca Kazimierz Frąk kończy swoją pracę w zarządzie i przechodzi do realizacji innych, ważnych dla Spółki, zadań. Na stanowisko prezesa nominowany został Artur Marcinkiewicz, pełniący od czterech lat funkcję prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu. Zmiany wejdą w życie 28 czerwca 2021, po zatwierdzeniu przez WZA Spółki

Kazimierz Frąk i Artur Marcinkiewicz. Fot. Kombud S.A.Fot.
- W ciągu dekady uzupełniliśmy portfolio naszych komputerowych systemów stacyjnych. Uruchomiliśmy własne systemy interlockingu na Centralnej Magistrali Kolejowej oraz rozpoczęliśmy prace przy trzech dużych LCS-ach na magistrali węglowej. Rozbudowujemy nasze zaplecze badawcze i produkcyjne. Jestem dumny z postępu, jaki udało nam się osiągnąć - mówi Kazimierz Frąk, ustępujący prezes zarządu w Zakładach Automatyki Kombud S.A.

Kombud realizuje obecnie prace m.in. w zespole portów Szczecin – Świnoujście oraz na dwóch odcinkach LOT-C oraz LOT-D linii węglowej (LK 131). W ostatnich miesiącach spółka pozyskała także kontrakty na zabudowę systemów sterowania dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i na kolejnym odcinku LK 131 (LOT-A).

- Przejmuję spółkę w stabilnej sytuacji, natomiast pewien niepokój budzi posucha na rynku przetargów. Liczymy na to, że zaplanowane postępowania na modernizację infrastruktury kolejowej zostaną jak najszybciej ogłoszone. W przeciwnym razie całej branży grozi nieprzyjemna powtórka z poprzedniej perspektywy: niedobór postępowań, wyścig cenowy, a potem problemy niektórych wykonawców z realizacją kontraktów - mówi Artur Marcinkiewicz, prokurent w Zakładach Automatyki Kombud S.A.

Artur Marcinkiewicz w Kombudzie pracuje od 22 lat. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Radomskiej o specjalności elektrotechnika. Karierę zawodową zaczynał jako automatyk w Dziale Systemów Przejazdowych, od 2006 roku pełnił funkcję kierownika a następnie dyrektora Centrum Obróbki Mechanicznej. W latach 2012-2018 roku jednocześnie był prezesem zarządu w Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej Sp. z o.o. Przez ostatnie cztery lata przygotowywał się do objęcia funkcji prezesa zarządu Zakładów Automatyki Kombud na stanowisku dyrektora ds. rozwoju biznesu i prokurenta.

Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. są jednym z liderów krajowego rynku systemów sterowania ruchem kolejowym. Przez 30 lat działalności Kombud zrealizował ponad 100 komputerowych systemów stacyjnych oraz ponad 1700 systemów zabezpieczenia ruchu na przejazdach kolejowych. Komputerowe systemy Kombudu obsługują ruch na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), stacjach warszawskiego węzła kolejowego, Linii Hutniczej Szerokotorowej, kopalni Bogdanka oraz bocznicy zakładowej Elektrowni Kozienice. Firma prowadzi szeroki program badawczo-rozwojowy, który umożliwił stworzenie pełnego portfolio systemów sterowania ruchem kolejowym.