23-letnia kobieta śmiertelną ofiarą wypadku na przejeździe kolejowym w Brzeźnicy na Podkarpaciu

23-letnia kobieta śmiertelną ofiarą wypadku na przejeździe kolejowym w Brzeźnicy na Podkarpaciu

15 czerwca 2021 | Źródło: Policja Podkarpacka
PODZIEL SIĘ

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj, około godz. 10, na przejeździe kolejowym przy ulicy Kasztanowej w Brzeźnicy. Młoda kobieta wjechała przed nadjeżdżający pociąg techniczny PKP PLK  23-latka zginęła na miejscu.

Fot. KPP Dębica

Przejazd kolejowy, na którym doszło do tego zdarzenia, jest w trakcie przebudowy związanej z modernizacją linii kolejowej Dębica - Mielec. Znajdujące się tuż przed nim sygnalizatory świetlne są nieczynne, ale ustawiony jest tam znak "Stop", zobowiązujący kierowców do zatrzymania się.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednio przed nadjeżdżajacy pociąg techniczny wjechał samochód, citroen nemo. Samochodem kierowała 23-letnia mieszkanka Brzeźnicy. Kobieta zginęła na miejscu.Wiele wskazuje na to, że kierująca citroenem mogła zignorować znak i nie zatrzymać sie przed wjazdem na przejazd.

Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia maszynista był trzeźwy.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku, zabezpieczeniem materiału dowodowego, zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy pod nadzorem prokuratora. Linia kolejowa, także z racji modernizacja jest stosunkowo mało wykorzystywana. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy wielu kierowców jeździ po prostu na pamięć, zapominając o zachowaniu należytej ostrożności.

Niestety to kolejna ofiara śmiertelna w ostatnich tygodniach.