RegioJet wziął w leasing od Akiem dwie lokomotywy Traxx MS2.

RegioJet wziął w leasing od Akiem dwie lokomotywy Traxx MS2.

15 czerwca 2021 | Źródło: railpage.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W związku z brakiem odpowiednich lokomotyw wielosystemowych spowodowanym całkowitym odnowieniem eksploatacji i pozyskaniem zamówienia na przewozy w Kraju Wysoczyna (odpowiednik województwa ze stolicą w Igławie), przewoźnik RegioJet przystąpił do dalszego wynajmu nowoczesnych lokomotyw. Do grona wynajmujących, po nawiązaniu współpracy z ELL i MRCE, dołączył kolejny liczący się gracz na rynku wynajmu lokomotyw, francuska firma Akiem.

 

Fot. Petr Jordanov

Do floty żółtego przewoźnika dołączyły dwie lokomotywy Bombardier Traxx MS2 o numerach 186.372 i 186.373. Obie lokomotywy zostały dostarczone do Akiem w 2021 roku, więc są to zupełnie nowe maszyny. RegioJet ma już duże doświadczenie z tymi lokomotywami, w swojej flocie posiada 4 lokomotywy tego typu.

Rzecznik spółki RegioJet, Aleš Ondrůj powiedział - Wydzierżawiliśmy lokomotywy do końca tego roku. Jest to związane z szybką modernizacją pociągów dalekobieżnych RegioJet i ich rozbudową. Pociągi RegioJet są obecnie eksploatowane w pełnym zakresie, tak jak przed pandemią, z takim samym zapotrzebowaniem operacyjnym na lokomotywy. Ponadto rozpoczęto obsługę połączeń do Chorwacji i Budapesztu, a RegioJet przygotowuje się do dalszej ekspansji swoich usług w nadchodzących miesiącach.