PKP Intercity wprowadza do sprzedaży internetowej promocyjne bilety na połączenia do Czech

PKP Intercity wprowadza do sprzedaży internetowej promocyjne bilety na połączenia do Czech

17 czerwca 2021 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Teraz zakup biletów PKP Intercity na pociągi do i z Czech staje się prostszy – w systemie internetowej sprzedaży e-IC można kupić promocyjne bilety w ofercie Super Promo International.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Od 17 czerwca 2021 r. PKP Intercity udostępnia w systemie internetowej sprzedaży e-IC bilety na  bezpośrednie połączenia z i do Czech. W ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z limitowanej oferty Super Promo International. W kolejnych etapach pilotaż będzie rozszerzany o wprowadzenie do e-IC możliwości zakupu biletów promocyjnych na połączenia do innych krajów, a następnie biletów według standardowych taryf.

Wprowadzone rozwiązanie to krok ku uczynieniu naszej oferty przewozów międzynarodowych jeszcze bardziej atrakcyjną. Wierzymy, że możliwość zakupu biletów online zwiększy i tak już wysokie zainteresowanie podróżami do Czech, a docelowo także do innych zagranicznych destynacji. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na doświadczenia pasażerów z podróży z PKP Intercity, która w naszym przekonaniu zaczyna się na długo przed wejściem do pociągu - mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 lub 1 dnia przed wyjazdem – lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać. Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych
lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku).

Do Czech nie tylko łatwiej, ale i taniej

Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa już od zaledwie 9,90 euro (do Pardubic), z Katowic od 14,90 euro (do Pragi), a z Warszawy do Pragi od 19,90 euro. Z Krakowa do stolicy Czech można podróżować już za 14,90 euro.