Otwarcie nowego centrum serwisowego POLREGIO w Kołobrzegu

Otwarcie nowego centrum serwisowego POLREGIO w Kołobrzegu

18 czerwca 2021 | Źródło: Polregio
PODZIEL SIĘ

18 czerwca br. na terenie Zachodniopomorskiego Zakładu POLREGIO w Szczecinie działalność rozpoczęło nowe centrum warsztatowo-magazynowe przystosowane m.in. do obsługi najnowszych pojazdów kolejowych, w tym hybrydowych.

Otwarcie nowego centrum serwisowego POLREGIO w Kołobrzegu. Fot. Polregio

Budowa nowego zaplecza warsztatowo-magazynowego rozpoczęła się w maju 2020 roku i mimo trudnych warunków związanych z pandemią została zakończona zgodnie z planem w ciągu 12 miesięcy. Inwestycja o wartości ponad 5 mln złotych umożliwia sprawną realizację procesu utrzymania nowoczesnego taboru kolejowego. W Kołobrzegu realizowany jest serwis i eksploatacja pojazdów spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Centralne położenie miasta umożliwia bliskie dotarcie do stacji obsługiwanych przez pociągi POLREGIO. Do głównych relacji zalicza się Kołobrzeg - Szczecin Główny, Sławno - Darłowo, Koszalin - Mielno Koszalińskie, Szczecin Główny - Szczecinek.

Wnętrze zaplecza warsztatowo-magazynowego Polregio w Kołobrzegu. Fot. POLREGIO

Jest to drugi etap rozbudowy zaplecza technicznego spółki POLREGIO w województwie zachodniopomorskim, które ma na celu dostosowanie możliwości technicznych
i technologicznych sekcji do obsługi nowoczesnych pasażerskich pojazdów kolejowych stanowiących własność Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W 2015 r. został zrealizowany I etap inwestycji o wartości 5 mln złotych na którą składała się budowa hali przeglądowo - naprawczej oraz rozbudowa istniejącej infrastruktury drogowej.

- Całość realizowanej inwestycji modernizacji zaplecza technicznego w Kołobrzegu o łącznej wartości 10 mln złotych umacnia pozycję spółki POLREGIO na rynku usług kolejowych. Intensywnie zajmujemy się dalszymi przedsięwzięciami, które podniosą komfort podróży pasażerom, a dla załogi spółki będą oznaczać możliwość wykonywania obowiązków na najnowocześniejszym taborze. Pracujemy obecnie nad programem wieloletniej inwestycji w nowy tabor i zaplecze techniczne - mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.