Toruńska "Szopa" Alstom pełna lokomotyw Traxx DC3 oczekujących na potencjalnych użytkowników

Toruńska "Szopa" Alstom pełna lokomotyw Traxx DC3 oczekujących na potencjalnych użytkowników

24 czerwca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W Serwisie Gwarancyjnym Lokomotyw Alstom Transport w Toruniu na swoich potencjalnych uzytkowników czekają nowiuteńkie DC3. Właścicielami lokomotyw niebawem staną się dwie firmy trudniące sie wynajmem lokomotyw: francuski AKIEM i niemiecki Railpool.

Fot. Marcel Pe

Traxx DC3 to najnowsza seria lokomotyw czteroosiowych z napędem elektrycznym dostosowana do zasilania w systemie 3kV DC. Trzy typy pojazdów – Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3 zaspokajają główne potrzeby w zakresie transportu we wszystkich czterech systemach sieci trakcyjnych w Europie oraz oferują opcjonalną funkcję „Last Mile”, – dodatkowy silnik spalinowy umożliwiający lokomotywie poruszanie się na odcinkach niezelektryfikowanych. Nowe pojazdy zostały stworzone w oparciu o udaną platformę lokomotyw Traxx, które są z sukcesem produkowane od 18 lat.

Fot. Marcel Pe
Fot. Marcel Pe

Tak jak informowaliśmy na portalu pierwsza z lokomotyw w barwach Akiem obecnie poddawana jest testom dynamicznym będących kontynuacją programu zrealizowanego na Torze Doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Wszystko to dla spełnienia wymogów procedury wymaganej przez Urząd Transportu Kolejowego przed dopuszczeniem zupełnie nowego typu pojazdu do ruchu po polskiej infrastrukturze kolejowej. Z nieficjalnych informacji Kuriera Kolejowego wynika, iż pierwszy z przewoźników wkrótce przejmie w użytkowanie pierwszą lokomotywę Traxx DC3 o oznaczeniu 594 001. O tym fakcie Kurier Kolejowy z pewnością poinformuje swoich czytelników. Póki co prezentujemu galerię zdjęć pojazdów oczekujących na przekazanie w toruńskiej "szopie".

Fot. Marcel Pe
Fot. Marcel Pe
Fot. Marcel Pe
Fot. Marcel Pe