Kierowca w stanie krytycznym po zderzeniu busa z autobusem szynowym na przejeździe kolejowym.

Kierowca w stanie krytycznym po zderzeniu busa z autobusem szynowym na przejeździe kolejowym.

01 lipca 2021 | Źródło: PSP Międzyrzecz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Znowu tragedia na przejeździe kolejowym. W środę (30.06.2021) około godziny 16 w rejonie wsi Kuźnik pod Międzyrzeczem, kierowca dostawczego busa wjechał na niestrzeżony przejazd drogowo - kolejowy wprost pod szynobus jadący w stronę Zbąszynka. W wyniku zderzenia kierowca został ranny, przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Zielonej Górze, lekarze oceniają  jego stan jako krytyczny.

 

Fot. PSP Międzyrzecz
Fot. PSP Międzyrzecz

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa z firmy kurierskiej wjechał na przejazd drogowo - kolejowy w miejscowości Kuźnik wprost pod szynobus. Kurier, kierowca busa, jechał sam. Poszkodowanemu strażacy udzielili pierwszej pomocy medycznej by następnie przekazać go zespołowi medycznemu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował pacjenta do szpitala w Zielonej Górze. Nie ucierpiała żadna osoba podróżująca szynobusem.

W działaniach brali udział strażacy z JRG Międzyrzecz, OSP Międzyrzecz - Obrzyce oraz Wojskowa Straż Pożarna. 

Szlak kolejowy na odcinku Zbąszynek - Gorzów Wielkopolski został całkowicie zablokowany. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Fot. PSP Międzyrzecz

Tragiczny serial wypadków na przejazdach drogowo - kolejowych niestety trwa. Bezmyślność i brawura przyczyną kolejnych dramatów. Media centralne, regionalne i branżowe co kilkanaście dni informują o kolejnych wypadkach, a mimo to nonszalancja za kierownicą nie ustępuje ostrożności i zdrowemu rozsądkowi.