Deutsche Bahn przejmuje utrzymanie floty pociągów wodorowych

Deutsche Bahn przejmuje utrzymanie floty pociągów wodorowych

02 lipca 2021 | Źródło: https://bahnblogstelle.net
PODZIEL SIĘ

Jak poinformował niemiecki portal bahnblogstelle Deutsche Bahn przejmie utrzymanie pociągów wodorowych, które od przyszłego roku będą używane w regionie Ren-Men. Związek Komunikacyjny Ren-Men i producent pociągów Alstom ogłosili w piątek, że w ramach projektu zainwestują około 1,2 mln euro w zakład utrzymania ruchu we Frankfurcie nad Menem.

 

 

Coradia ILint podczas wizyty w zakładzie DB Regio we Frankfurcie-Griesheim. Fot. DB AG / Andreas Fuhrmann

W sumie 27 pociągów z ogniwami paliwowymi ma być eksploatowanych na czterech trasach wokół metropolii Main od grudnia 2022 roku. Nowe pojazdy typu Coradia iLint zostaną zakupione przez spółkę-córkę RMV Fahma od producenta pociągów Alstom za około pół miliarda euro. W przyszłości zastąpią one pociągi spalinowe i będą kursować bezemisyjnie na liniach RB11, RB12, RB15 i RB16. Flota będzie pokonywać rocznie około 2,5 miliona kilometrów na sieci tras.

Ponieważ do 2040 r. ruch pociągów ma być w dużej mierze neutralny dla klimatu, ważne jest opanowanie przyszłych technologii, które będą stosowane w eksploatacji i konserwacji pociągów akumulatorowych lub wodorowych - powiedział Oliver Terhaag, dyrektor ds. produkcji w DB Regio.

Wodór będzie pochodzi z chemicznego parku przemysłowego Frankfurt-Höchst, gdzie jest produktem odpadowym. Nie ustalono jeszcze, kto ostatecznie będzie obsługiwał pociągi.