Stadler i Koleje Gruzińskie podpisali nową umowę serwisową

Stadler i Koleje Gruzińskie podpisali nową umowę serwisową

03 lipca 2021 | Źródło: Stadler Rail Group
PODZIEL SIĘ

Stadler i Koleje Gruzińskie podpisały nową umowę serwisową. Umowa obejmuje konserwację w Stadler Service w Gruzji czterech dwupokładowych elektrycznych zespołów trakcyjnych KISS (EMU), które od 2016 roku są eksploatowane przez Koleje Gruzińskie..

Fot. Stadler Rail Group

22 lipca 2016 r. podczas uroczystej ceremonii na stacji Batumi nad Morzem Czarnym weszły do eksploatacji w Gruzińskich Kolejach dwa pierwsze dwupokładowe zespoły trakcyjne Stadler Kiss. Pojazdy te skomunikowały stolicę Gruzji Tbilisi z czarnomorskimi kurortami Ureki, Kobuleti i Batumi bez żadnych przystanków pośrednich.

Były to pierwsze dwa pojazdy dostarczone w ramach wartego 40 mln euro kontraktu podpisanego w 22 kwietnia 2016 r., pomiędzy gruzińskim państwowym operatorem  a producentem taboru kolejowego firmą Stadler, dotyczącego dostawy czterech piętrowych pojazdów typu Kiss.

Zakup ten miał duże znaczenie dla Kolei Gruzińskich, ponieważ KISS-y z poruszające się z prędkością do 160 km/h są pierwszymi najnowocześniejszymi pociągami pasażerskimi, o zachodnioeuropejskiej konstrukcji, we flocie przewoźnika. Te czterowagonowe pojazdy zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transport publiczny i oferują pasażerom duży komfort w jasnym i przestronnym wnętrzu, wygodne fotele, pełną klimatyzację, system informacji pasażerskiej, WiFi i inne funkcje. Jeden pociąg ma 396 miejsc, w tym 84 w klasie biznes, a całkowita pojemność wynosi 919 pasażerów. Pociągi spełniają wszystkie standardy Gruzji i ustanowiły nowy standard podróżowania po kraju.

Zadowoloni z podpisania nowej umowy serwisowej przedstawiciele firma Stadler wyrazili przekonanie, że uda jej się nawiązać długoterminową współpracę z gruzińskim przewoźnikiem kolejowym.