W ciągu 6 miesięcy 2021 roku zakupiono ponad 2,2 mln e-biletów na pociągi Kolei Białoruskich

W ciągu 6 miesięcy 2021 roku zakupiono ponad 2,2 mln e-biletów na pociągi Kolei Białoruskich

13 lipca 2021 | Źródło: Koleje Białoruskie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W pierwszym półroczu 2021 roku pasażerowie Kolei Białoruskich zakupili ponad 1,6 mln e-biletów na pociągi z miejscami numerowanymi i ponad 579 tys. biletów na pociągi z miejscami nienumerowanymi (linie miejskie i regionalne klasy ekonomicznej).

Fot. Koleje Białoruskie

Koleje Białoruskie kontynuują rozwój technologii bezpapierowych oraz usług zdalnych i starają się, aby były one jak najprostsze i najwygodniejsze. Od grudnia 2019 r. pasażerowie mają do dyspozycji zaktualizowaną sekcję na stronie internetowej Kolei Białoruskich oraz bezpłatną aplikację mobilną "Mój pociąg". Aplikację mobilną "Mój pociąg" zainstalowało już ponad 280 tys. użytkowników.

Pasażerowie linii regionalnych ekonomicznych i miejskich kupują bilety głównie za pomocą aplikacji mobilnej, natomiast pasażerowie pociągów z miejscami numerowanymi korzystają zarówno z sekcji Obsługa Pasażerów na stronie Kolei Białoruskich, jak i z aplikacji mobilnej.

Ogólnie rzecz biorąc, usługi elektroniczne są bardzo popularne - 42% biletów na pociągi z numerowanymi miejscami zostało zakupionych za ich pomocą.