VR zainwestuje w nocne pociągi w Laponii, oferując 22 dodatkowe połączenia późnym latem i jesienią

VR zainwestuje w nocne pociągi w Laponii, oferując 22 dodatkowe połączenia późnym latem i jesienią

20 lipca 2021 | Źródło: VR Group
PODZIEL SIĘ

Podróże pociągami nabierają tempa i trwa jeden z najbardziej pracowitych sezonów dla podróży krajowych. Wiosną i wczesnym latem VR przywróciło ponad 100 połączeń kolejowych w ciągu dnia w każdym tygodniu letnim, które zostały ograniczone na początku roku. VR wprowadza obecnie zupełnie nowe usługi pociągów nocnych. W weekendy późnym latem i jesienią na trasach Helsinki-Rovaniemi i Helsinki-Kolari zostaną uruchomione 22 nocne połączenia kolejowe.

 

Fot. Kirsi Tuura / VR Group.

VR monitoruje liczbę przejazdów i szybko dodaje usługi do sieci przy niskim progu. Prognozy dotyczące podróży pokazują, że istnieje wyraźne zainteresowanie podróżami do Laponii, a połączenia kolejowe do Laponii są obecnie dodawane w okresie poza szczytem. Podobne uzupełnienia zostały wprowadzone wcześniej w tym roku na okres ferii narciarskich i Wielkanocy. W wyniku tych uzupełnień w ciągu tygodnia będzie można korzystać z maksymalnie 41 nocnych połączeń kolejowych.

Ilość połączeń została zwiększona od końca lipca do początku października, od czwartku do niedzieli. Te dodatkowe pociągi są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem kanałów sprzedaży VR. Bilety nocne są w sprzedaży do 11 grudnia, a dzienne do 30 października.

Przykładowe taryfy na trasie Helsinki-Rovaniemi:   

- Dwie osoby dorosłe w jedną stronę w prywatnej kabinie od 49 € (kabina z prysznicem i toaletą od 69 €)*.
- Podróż pociągiem w jedną stronę dla dwóch osób dorosłych w prywatnej kabinie z prysznicem i toaletą z Helsinek do Rovaniemi + prywatny samochód, od 69 €*.

* Dziecko w wieku 0-10 lat podróżuje bezpłatnie w pociągu nocnym z innym pasażerem w tym samym przedziale sypialnym.