TurKol zaprasza 28 sierpnia na pokład "Kilofa" i na VII Paradę Lokomotyw - NYSA 2021!

TurKol zaprasza 28 sierpnia na pokład "Kilofa" i na VII Paradę Lokomotyw - NYSA 2021!

24 lipca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy / TurKol
PODZIEL SIĘ

Pociąg KILOF oprócz swojej tradycyjnej trasy z Wrocławia do Nowej Rudy, przez Wałbrzych i Głuszycę, jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce, pokona w bieżącej edycji dodatkową trasę z Kłodzka tj. zamiast bezpośrednio przez Strzelin w kierunku Wrocławia pojedzie do Nysy przez Paczków i Otmuchów.  Przejazd pociągu KILOF jest aktualnie uatrakcyjniony o możliwość uczestnictwa w VII Paradzie Lokomotyw - NYSA 2021!

TurKol zaprasza 28 sierpnia na pokład
Fot. Turkol

Impreza ta jest kontynuacją sześciu poprzednich wydarzeń, które odbyły się w latach 2013 - 2016 w wielkopolskim Międzychodzie oraz w latach 2018 i 2019 w lubuskim Międzyrzeczu. W paradzie wezmą udział lokomotywy różnych przewoźników kolejowych, szczególnie oczekiwaną gwiazdą wydarzenia będzie odkupiona od państwowego przewoźnika i odrestaurowana przez prywatnego właściciela kultowa, polska lokomotywa serii SU45.

Odrestaurowana lokomotywa SU45-079. Fot. TurKol

 

W ramach VII Parady Lokomotyw - NYSA 2021 oprócz prezentacji statycznej i dynamicznej historycznego taboru kolejowego zaplanowane jest uruchomienie kilku pociągów turystycznych. Pociągi wyruszą z Nysy do Grodkowa i z powrotem, Głuchołazów Miasto i z powrotem, Prudnika i z powrotem oraz Otmuchowa i z powrotem.