MPK Wrocław ogłosiło przetarg na nowe tramwaje. Docelowo może być ich 40

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na nowe tramwaje. Docelowo może być ich 40

26 lipca 2021 | Źródło: MPK Wrocław
PODZIEL SIĘ

Wrocławski przewoźnik szykuje dużą wymianę swoich najstarszych, dwuwagonowych Konstali. Mają je zastąpić tramwaje zakupione w ramach ogłoszonego dziś (tj. 26.07) przetargu. Będą to 24 pojazdy, a 16 dodatkowych sztuk przewoźnik będzie mógł dokupić w ramach prawa opcji.

Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław modernizuje swój tabor tramwajowy. Przewoźnik kupił 46 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych produkowanych w Poznaniu  Moderusów Gamma, których dostawa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dodatkowo, trwa remont 42 wagonów Protram 205 WrAs i Skoda16T.

- Jak widać, mimo pandemii oraz innych okoliczności, odważnie działamy w kwestii rozwoju transportu zbiorowego we Wrocławiu - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia . - Konsekwentnie stawiamy kolejne kroki, żeby poprawić jego jakość. To był i jest mój priorytet. Cieszę się, że wspólnie z prezesem Balawejderem mamy podobne zdanie na ten temat. Dlatego też zdecydowaliśmy się ogłosić przetarg na kolejne nowe tramwaje dla Wrocławia.

Fot. MPK Wrocław

Tramwaje, które chce kupić MPK Wrocław mają być w całości niskopodłogowe, klimatyzowane, nowoczesne i, oczywiście, niebieskie. 

- Mamy jeden z najmłodszych taborów autobusowych w Polsce, co roku przeznaczamy 80 milionów na poprawę stanu torowisk. Teraz, przyszedł czas żeby po raz kolejny zdecydowanie zainwestować w tramwaje - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław . - Chcemy pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i niebieskie, bo takich właśnie oczekują wrocławianie.

Przewoźnik czeka na oferty do 30 września br.