Zmodernizowane wagony osobowe Kolei Ukraińskich wyjechały na trasę Kijów - Zaporoże

Zmodernizowane wagony osobowe Kolei Ukraińskich wyjechały na trasę Kijów - Zaporoże

27 lipca 2021 | Źródło: Koleje Ukraińskie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kolejny pociąg zmodernizowanych wagonów osobowych wyruszył wczoraj (26.07.2021) w trasę. Pociąg składający się z siedmiu wagonów, które niedawno przeszły generalny remont, będzie kursował na linii Kijów-Zaporoże.

Fot. Koleje Ukraińskie

Wagony zostały naprawione w oparciu o kompetencje wydziałów produkcyjnych Kolei Ukraińskich w Bachmach i Kachowka. Wyposażone zostały w nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego, klimatyzację, kontrolę temperatury w każdym przedziale, przycisk przywołania konduktora, wskaźnik zajętości toalety, a także monitory informacyjne wewnątrz przedziału, które pokazują temperaturę, prędkość pociągu, datę i godzinę.

Fot. Koleje Ukraińskie

 

- Kontynuujemy odbudowę floty wagonów osobowych firmy. Równolegle z zakupem nowych wagonów modernizujemy istniejącą flotę. Kolejna partia wagonów zaczęła służyć podróżnym, a w sumie w tym roku planujemy przeprowadzić remont kapitalny 50 wagonów - powiedział Iwan Juryk, prezes zarządu Kolei Ukraińskich

Fot. Koleje Ukraińskie

 

Każdy przedział posiada dwa gniazda z portami USB. Ponadto zmieniły się toalety: teraz wagonydy mają toalety próżniowe, duże lustro i zmodernizowany system zaopatrzenia w wodę. Czas modernizacji każdego takiego wagonu to około 3 miesiące, a koszt prac to prawie 16 milionów hrywien, czyli faktycznie dwa razy taniej niż kupno nowego wagonu. Jedną z głównych zalet takich wagonów jest to, że można je wykorzystywać zarówno na długich, jak i krótkich trasach.