Pierwszy (prawdopodobnie) na świecie bieg po terminalu kontenerowym

Pierwszy (prawdopodobnie) na świecie bieg po terminalu kontenerowym

28 lipca 2021 | Źródło: Hutchison Ports Gdynia (GCT)
PODZIEL SIĘ

Bieganie stało się jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. O jego powszechności świadczą licznie organizowane biegi ulicami miast. Z czasem pojawiły się także biegi o specjalnych wymaganiach, z przeszkodami terenowymi lub z trasą przebiegającą przez niedostępne na co dzień tereny.

Fot. Hutchison Ports Gdynia (GCT)

Suwnice kontenerowe i place składowe wypełnione kontenerami na stałe wpisane są w panoramę miasta Gdyni i znane każdemu jej mieszkańcowi. Terminal kontenerowy nigdy nie śpi, zawsze jest w ruchu, pracuje 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Ze względu na niedostępny charakter miejsca niewielu osobom dane było odwiedzić tak wyjątkowy teren, przejść się aleją pomiędzy 5 warstwami kontenerów, czy przespacerować pod nogami suwnicy kontenerowej. Czas to zmienić.

W niedzielę 15 sierpnia 2021 Hutchison Ports Gdynia (GCT) oraz Ocean Network Express (O.N.E.) planują na terenie terminalu GCT organizację zawodów biegowych.

Planowany jest start na dwóch dystansach: o godzinie 18:00 na 1 milę morską oraz o 19:00 na 5 km.

Wydarzenie mieć będzie charakter charytatywny – cały dochód przeznaczony zostanie na Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

W czasie biegu planowana jest również aukcja charytatywna ciekawych przedmiotów.

Wydarzenie zorganizowane zostanie z pomocą sponsorów z branży transportowo – morskiej: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Uni-logistics, Pol-Agent, Speedway Freight Services, ECU Worldwide, Morska Agencja Gdynia, Loconi Intermodal.

Przed kompleksem bramowym na ul. Gołębiej ustawione zostanie podium, scena z oprawą muzyczną, punkty z napojami oraz namioty sponsorów (m.in. strefa relaksu z leżakami). Natomiast na właściwy teren terminalu wstęp będą mieli jedynie zarejestrowani i wylegitymowani biegacze.

Wstępna trasa biegu na 5 km pokazana jest na załączonej grafice.

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na portalu Facebook pod nazwą: „ONE Terminal RUN Gdynia Hutchison Ports 2021”, gdzie znajdują się dokładne informacje o imprezie oraz dostępnych pakietach startowych.

Komercyjna sprzedaż pakietów startowych (prawo startu, medal, ciekawy zestaw praktycznych prezentów od sponsorów) w cenie 69zł odbywa się na stronie:

https://elektronicznezapisy.pl/event/4673/strona.html

 

O Hutchison Ports

Hutchison Ports jest oddziałem CK Hutchison Holdings Limited (CK Hutchison), zajmującym się portami i usługami pokrewnymi. Hutchison Ports jest wiodącym na świecie inwestorem, deweloperem i operatorem portowym działającym w 52 portach na terenie 26 krajów. Na przestrzeni lat Grupa Hutchison Ports rozszerzała swoją działalność na inne obszary związane z logistyką i transportem, w tym terminale statków wycieczkowych, operacje lotniskowe, centra dystrybucyjne, usługi kolejowe i stocznie remontowe. W 2020 roku terminale należące do Hutchison Ports przeładowały  łącznie ponad 83 mln TEU.

O O.N.E.

Ocean Network Express Ltd, to japoński armator, który powstał w 2017 roku z połączenia trzech japońskich armatorów NYK, Mitsui Ocean Lines oraz K-Line. W wyniku połączenia ONE został 6 co do wielkości armatorem na świecie z flotą 1.590.000 TEU. W Polsce Ocean Network Express posiada dwa biura: w Gdyni biuro przedstawiciela armatora oraz w Gdańsku zaplecze operacyjne dla całej Europy.