Po porannym wypadku wciąż występują utrudnienia w komunikacji na linii Szczecin Główny-Tantow

Po porannym wypadku wciąż występują utrudnienia w komunikacji na linii Szczecin Główny-Tantow

29 lipca 2021 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

W Kołbaskowie na linii Szczecin Główny – Tantow nadal prowadzone są czynności służb technicznych po porannym zdarzeniu na przejeździe kolejowo – drogowym. Pracuje PSP oraz służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Teren jest zabezpieczony. Przywrócenie ruchu na jednotorowej linii Szczecin Główny – Tantow zaplanowane jest jutro.

Fot. Jacek Dziaczek

Zarządca infrastruktury współpracuje z przewoźnikiem niemieckim DB Regio, do którego należy uszkodzony skład - w zakresie usunięcia uszkodzonego taboru.

Na lawetę zabierany jest samochód ciężarowy, który pomimo czerwonego świata – zakazującego wjazdu na przejazd – wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

W pracach zastosowany jest specjalistyczny sprzęt. Usuwane jest paliwo z pojazdów. Na miejscu jest pociąg ratownictwa technicznego PLK oraz pojazd gąsienicowy. Ze wstępnych ocen wynika, że na skutek zdarzenia uszkodzone zostało ok. 150 metrów toru oraz podkłady.

Na trasie Szczecin Główny - Tantow utrzymana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. W ciągu doby po linii kursuje kilkanaście pociągów pasażerskich.

Przyczyny zdarzenia

Dzisiaj 29 lipca 2021 r. około godziny 6:30 na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną i dźwiękową, na szlaku Szczecin Gumieńce – Tantow, pod pociąg relacji Szczecin Główny – Tantow z nieznanych przyczyn wjechał samochód ciężarowy. Sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo – czerwone światło ostrzegało przed nadjeżdżającym pociągiem. W wyniku zdarzenia wykoleił się pierwszy człon pociągu. Nikt nie zginął i nie został ciężko ranny. 7 osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu, bez konieczności hospitalizacji.