Sprawcy rozboju ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Sprawcy rozboju ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

30 lipca 2021 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 27.07.2021 r. podczas wspólnego patrolu do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji w Białymstoku zgłosiła się osoba poszkodowana, która została dwukrotnie pobita. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych sprawcy rozboju zostali ujęci.

Fot. SOK

We wtorek 27 lipca br. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pełnili wspólny patrol na terenie stacji Białystok. W czasie pełnienia służby do mundurowych podszedł zakrwawiony mężczyzna, który oświadczył, że został dwukrotnie pobity i okradziony. Poszkodowany miał rozciętą wargę, rozbity i opuchnięty nos. Oznajmił, że mężczyźni dokonali również kradzieży kluczyków
do samochodu.

Po przekazaniu rysopisu sprawców, dyżurny KMP po sprawdzeniu monitoringu poinformował, że dwaj mężczyźni odpowiadający rysopisowi znajdują przed budynkiem dworca PKP. Funkcjonariusze SOK i Policji niezwłocznie udali się w miejsce, gdzie dokonano ujęcia  podejrzanych. Sprawcami rozboju okazali się być dwaj mężczyźni w wieku 36 i 25 lat.

Ujęci sprawcy zostali przekazani do III Komisariatu Policji w Białymstoku, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.