Zderzenie lokomotywy z pociągiem osobowym w Němčicach nad Hanou w Czechach. Dwie osoby ranne.

Zderzenie lokomotywy z pociągiem osobowym w Němčicach nad Hanou w Czechach. Dwie osoby ranne.

31 lipca 2021 | Źródło: Koleje na świecie
PODZIEL SIĘ

Ruch Kolejowy na linii Nezamyslice - Přerov (kraj ołomuniecki w Czechach) został wstrzymany z powodu zderzenia pociągu osobowego z lokomotywą. Do zderzenia doszło o godzinie 13:26. Pociąg osobowy Kolei Czeskich nr 3821 z Ołomuńca do Nezamyslic zderzył się z lokomotywą Siemens Vectron spółki Retrack Czech jadącą w relacji Havlíčkův Brod - Ostrawa. Pociąg osobowy prowadziła lokomotywa 163.

Fot. Straż Kolejowa Přerov

W wyniku zderzenia pociągów wykoleiły się dwa wagony pasażerskie. Dwie osoby zostały ranne, w tym maszynista pociągu osobowego.

Maszynista został przewieziony do szpitala w Ołomuńcu ze wstrząśnieniem mózgu. Poszkodowanym pasażerem pociągu osobowego był mężczyzna w średnim wieku, który z obrażeniami klatki piersiowej został przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala w Prostejovie.

Fot. Straż Kolejowa Přerov

 

Fot. Straż Kolejowa Přerov

 

Z nagranego materiału wideo wynika że, nie doszło do czołowego zderzenia. Lokomotywa przewoźnika towarowego uderzyła w bok pociągu osobowego na rozjeździe. Według czeskiego Urzędu Kontroli Bezpieczeństwa Kolei (Drážní Inspekce) szacowane szkody wynoszą około 10,3 mln koron czeskich. W sprawie incydentu prowadzone jest dochodzenie.

Fot. Straż Kolejowa Přerov

Ruch na linii został całkowicie wstrzymany, według szacunków zarządu kolei (czeski zarządca infrastruktury kolejowej) ruch mógł być przywrócony jeszcze dzisiaj wieczorem. Około godziny 17.30. przywrócono ruch pociągów po jednym torze. Trwało jeszcze usuwanie przewróconych wagonów pociągu osobowego.