Koleje Ukraińskie: Do końca 2021 roku jeden z dwóch pociągów Skody będzie na trasie po remoncie

Koleje Ukraińskie: Do końca 2021 roku jeden z dwóch pociągów Skody będzie na trasie po remoncie

03 sierpnia 2021 | Źródło: Koleje Ukraińskie /Centrum Strategii Transportowych (https://cfts.org.ua)
PODZIEL SIĘ

Koleje Ukraińskie poinformowały o postępie prac nad naprawą piętrowych pociągów elektrycznych Skoda - jeden z dwóch pociągów elektrycznych wyjedzie na trasę po naprawie do końca tego roku. Wykonanie częśći prac przez przeszkolonych pracowników podległego Kolejom Ukraińskim zakładu pozwoli zaoszczędzić 10 mln hrywien.

Fot. Centrum Strategii Transportowych

Remont dwukondygnacyjnych pociągów Skoda w zakładzie spółki - PJSC "Kijowski Zakład Naprawy Elektrycznych Wagonów Kolejowych " - rozpoczął się w lutym 2021 roku, a w tym czasie pracownicy zakładu zdążyli już wykonać znaczną część prac technicznych. Ponadto Skoda Transportation Group wykryła usterki i rozpoczęła naprawę urządzeń, która miała być przeprowadzona w zakładzie producenta.

Remont pojazdów w Kijowskim Zakładzie Naprawy Elektrycznych Wagonów Kolejowych.
Fot. (https://cfts.org.ua)

 

Remont pociągów obejmuje naprawę kluczowych podzespołów, zespołów, prawie wszystkich systemów i urządzeń. Pociągi powinny wyjść z remontu jak nowe. Zakład przyjął dobre tempo i przewidujemy, że jeden z nich wyjedzie na trasę do końca tego roku" - powiedział Ivan Yuryk szef Kolei Ukraińskich.

Podkreślił również, że specjaliści z Kijowskiego Zakładu Naprawy Elektrycznych Wagonów Kolejowych zostali przeszkoleni w Czechach w zakresie technologii naprawy pociągów Skoda. Dzięki temu UZ może odmówić zlecania niektórych rodzajów prac na zewnątrz i w rezultacie zaoszczędzić około 10 mln hrywien.

Remont pojazdów w Kijowskim Zakładzie Naprawy Elektrycznych Wagonów Kolejowych.
Fot. (https://cfts.org.ua)

 

„Mniejsze prace, takie jak klimatyzacja, drzwi, fotele kierowcy, toalety, wykonamy we własnym zakresie, zachowując cenne środki finansowe. Aby to zrobić, specjaliści naszego zakładu przeszli już odpowiednie szkolenie teoretyczne i praktyczne ”- powiedział Ivan Yuryk.

Wcześniej informowano, że remont pociągów Skody odbywa się zgodnie z planem.

Pociągi Skoda EJ675 są dwusystemowe (poruszają się po odcinkach zelektryfikowanych zasilanych prądem stały i zmiennym), każdy pociąg składa się z sześciu wagonów piętrowych i ma 636 miejsc siedzących. Pociągi te zostały zakupione przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012 i od tego czasu nie przeprowadzono żadnych kompleksowych remontów.