Kolejna ofiara śmiertelna wypadku na przejeździe kolejowym, tym razem w wielkopolskim Pleszewie

Kolejna ofiara śmiertelna wypadku na przejeździe kolejowym, tym razem w wielkopolskim Pleszewie

08 sierpnia 2021 | Źródło: zpleszewa.pl / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do kolejnego tragicznego wydarzenia na przejeździe drogowo-kolejowym doszło wczoraj (07.08.2021r.) rano w wielkopolskim Pleszewie. Samochód osobowy marki Chrysler zderzył sie z wagonem-platformę pchaną przez lokomotywę. Autem jechały cztery osoby, jedna z nich, kierująca pojazdem, niestety nie żyje

Fot. zpleszewa.pl

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 9:30 na przejeździe drogowo-kolejowym przy ulicy Lipowej w Pleszewie w województwie wielkopolskim. Samochód osobowy marki Chrysler kierowany przez 42-letnią zderzył się z przejeżdżającym pociągiem towarowym (lokomotywa pchająca wagon- platformę) należącym do Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych (SKPL).

 

Fot. zpleszewa.pl

 

Fot. zpleszewa.pl

 

W wyniku zderzenia auto i wagon towarowy wpadły do rowu. Kierująca autem zmarła na miejscu. Dwie osoby z obrażeniami przewieziono do szpitala. Pojazdem kolejowym jechały dwie osoby, ale żadna z nich nie doznała obrażeń. Na miejscu wypadku lądował  helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

Fot. zpleszewa.pl

 

Wypadek miał miejsce na przejeździe drogowo-kolejowym na jedynej w Europie trzy szynowej linii kolejowej - jedna szyna służy pojazdom przystosowanym zarówno do ruchu po torze szerokości 750, jak i 1435 mm.

Dziękujemy redakcji Życia Pleszewa i portalu zpleszewa.pl za udostępnienie zdjęć.