IX Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 pod Patronatem Honorowym Ministra Infrastruktury

IX Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 pod Patronatem Honorowym Ministra Infrastruktury

09 sierpnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Już za dziewięć dni rozpocznie się, tym razem w warszawskim hotelu Regent, najważniejsze od dziewięciu lat wydarzenie w branży logistycznej - IX Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021. Forum objął Patronatem Honorowym Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Fot.

Wcześniej organizatorzy IX edycji Forum: Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG) poinformowali, iż patronatem honorowym wydarzenie zostało objęte przez Ignacego Górę, Prezesa Urządu Transportu Kolejowego i Centrum Unijnych Projektów Transportowych reprezentowane przez Dyrektor Joannę Lech.

Tegoroczną edycję  Forum  Fracht wypełnią zagadnienia związane z aktualnymi, krajowymi i międzynarodowymi aspektami współpracy w dziedzinie transportu intermodalnego, dla  których wspólnym odniesieniem będzie światowa pandemia koronawirusa -  jej wpływ na funkcjonowanie transportu, jego konkurencyjność, wyzwania którym musi sprostać ale także wnioski które należy wyciągnąć na przyszłość.

W części inaugurującej Forum swoje wystąpienia już zapowiedzili:

  • Jej Ekscelencja Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej Pani Nargiz Gurbanova
  • Pan Andrzej Bittel, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury
  • prof. ALK Mirosław Antonowicz, Przewodniczący Organizacji Współpracy Kolei (OSŻD)
  • dr Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A.
  • Pan Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego*
  • Pan Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
  • Pani Sylwia Cieślak-Wilk p.o. zastępcy dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych

 

Przedstawiane przez przedstawicieli branży na Forum Fracht w poprzednich latach apele o usuwanie barier ograniczających rozwój przewozów intermodalnych w Polsce w znacznej mierze  odniosły skutek. Wielokrotnie zgłaszany problem braku efektywnego dostępu kolei do polskich portów morskich niebawem przestanie być już barierą. Trwa modernizacja infrastruktury dostępowej w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Pozostało jednak wiele kwestii, które w dobie mnożących się i rozwijających się połączeń i relacji, wzrastającej konkurencji i rywalizacji na rynku przewozowym, pojawiających się nowych rozwiązań technicznych i technologicznej muszą być dostrzeżone nie tylko przez operatorów ale także przez instytucje państwowe i samorządowe. W jakim stopniu na te pytania i  problemy  ma szansę odpowiedzieć Krajowy Program Odbudowy - to jeden z tematów dyskusji Forum Fracht.

W tym roku,  po jednorocznej przerwie organizatorzy powracają do towarzyszącej Forum Gali Leaderów Transportu Intermodalnego (- uroczystej kolacji biznesowej), w trakcie której wręczone będą statuetki Leaderów Transportu Intermodalnego.

Szczegółowe informcje dotyczące programu IX Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 znajdziecie na portalach współorganizatorów :ENEI  i  Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej

Zapraszamy do rejestracji w tym niezwykle interesująco zapowiadającym się wydarzeniu.