Alstom dostarczy 35 dodatkowych tramwajów Citadis dla Zarządu Transportu Miejskiego w Lyonie

Alstom dostarczy 35 dodatkowych tramwajów Citadis dla Zarządu Transportu Miejskiego w Lyonie

02 września 2021 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom dostarczy firmie SYTRAL (Zarząd Transportu Publicznego w Lyonie) 35 dodatkowych tramwajów Citadis w ramach planu "Destinations 2026", który obejmuje wprowadzenie i rozbudowę nowych linii tramwajowych. Zamówienie to, o wartości 115 mln euro, stanowi realizację opcji w ramach umowy ramowej podpisanej w 2018 r.

Tramwaj Citadis w Lionie Fot. Alstom

Flota SYTRAL składa się obecnie z 34 tramwajów Citadis o długości 43 metrów oraz 73 tramwajów o długości 32 metrów, kursujących na 6 liniach. Dzięki tej najnowszej opcji, flota SYTRAL będzie docelowo liczyła 142 tramwaje, co czyni ją jedną z największych flot we Francji. Zamówienie zostało złożone w kilku transzach od 1998 roku, a pierwsze uruchomienie nastąpiło w 2000 roku.

Nowe tramwaje Citadis będą identyczne z 15 43-metrowymi składami dostarczonymi w 2020 i 2021 roku, kursującymi na liniach T3 i T4, których cechą szczególną jest przeprojektowany nos dla lepszej widoczności i większego komfortu jazdy. Mogą one pomieścić do 287 pasażerów, co odpowiada 4 autobusom.

Tramwaje Citadis firmy Alstom oferują optymalną jakość podróżowania dzięki zintegrowanej niskiej podłodze, klimatyzacji, systemowi nadzoru wideo oraz informacji audio i wizualnej. Citadis w 98% nadaje się do recyklingu, dzięki czemu przyczynia się do ochrony środowiska.

Tramwaj do Lyonu jest ucieleśnieniem doświadczenia francuskiego przemysłu kolejowego, ponieważ seria Citadis została opracowana we Francji, w zakładach Alstom w La Rochelle. Nowe tramwaje będą produkowane w 7 zakładach Alstom we Francji.