Pracownicy Kolei Mazowieckich a "Moralność Pani Dulskiej". X edycja Narodowego Czytania

Pracownicy Kolei Mazowieckich a "Moralność Pani Dulskiej". X edycja Narodowego Czytania

03 września 2021 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Lekturą  jubileuszowej X edycji Narodowego Czytania jest „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Koleje Mazowieckie, podobnie jak w latach ubiegłych, przyłączyły się do wspólnego czytania i przygotowały z tej okazji nagranie audio z wybraną sceną dramatu.

Fot. Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie po raz pierwszy włączyły się w akcję Narodowego Czytania w 2016 r. Wówczas narodową lekturą było „Quo vadis”. Od tego czasu spółka uczestniczyła w kolejnych edycjach, podczas których pracownicy czytali m.in. „Wesele” na pokładzie pociągu Mazovia, czy „Przedwiośnie” na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

W tym roku pracownicy Kolei Mazowieckich wcielili się w członków rodziny Dulskich i odegrali wybraną scenkę dramatu. Michał Szymkiewicz, kierownik pociągu,  przeczytał kwestię Zbyszka, jest także autorem podkładu muzycznego oraz wykonawcą montażu nagrania. Alina Dzieniszewska, która na co dzień zajmuje się system zarządzania bezpieczeństwem, wcieliła się w panią Dulską, zaś w role córek: Meli i Hesi – Monika Tramś z Wydziału Obsługi Systemów Biletowych oraz Anna Rucińska z Wydziału Planowania Przewozów.

 

Pracownicy Kolei Mazowieckich  zaangażowani w akcję Narodowego Czytania. Fot. KM

 

- Już po raz trzeci znalazłam się w grupie pracowników Kolei Mazowieckich zaangażowanych w akcję Narodowego Czytania. W 2019 r. podczas 8. edycji wspólnie czytaliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa, a rok temu „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Miło jest czasem zrobić coś nietypowego i zupełnie odmiennego od codziennych obowiązków służbowych, zwłaszcza że współpraca z pozostałymi czytającymi była prawdziwą przyjemnością - powiedziała Anna Rucińska, czytająca kwestię Hesi Dulskiej.

Narodowe Czytanie 2021 odbędzie się w sobotę, 4 września br.

Nagranie w wykonaniu pracowników Kolei Mazowieckich.