Wzmożony ruch na rynku lokomotyw, jakie niespodzianki czekają nas na TRAKO w Gdańsku ?

Wzmożony ruch na rynku lokomotyw, jakie niespodzianki czekają nas na TRAKO w Gdańsku ?

08 września 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Rok 2020 z racji pandemii, jak mówią przedstawiciele producenctów i firm wynajmujących lokomotywy był bardzo trudny i ubogi pod względem wielkości sprzedaży i najmu. Ten rok za to obfituje w kolejne maszyny pojawiające się w barwach różnych przewoźników na polskich torach. Z zapowiedzi przedtargowych wiemy już, że w uroczystej atmosferze TRAKO do rąk przewoźników trafią kolejne, nowe, nowoczesne lokomotywy, które za chwilę wyruszą w swoją pierwszą podróż - z zakładów producentów do Gdańska.     

Lookomotywa Traxx DC3 o numerze 594-001, Targi TAKO Gdańsk 2019 Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Zanim goście targów zobaczą nowe maszyny prezentujemy niektóre z lokomotyw, które w ostatnich dniach, tygodniach rozpoczęły służbę na torach.

 

Lokomotywa TRAXX DC3, własność Akiem, w służbie JSW Logistics. Fot. Kacper Gołębiowski

 

Lokomotywa TRAXX DC3, własność Railpool, w służbie Orlen KolTrans. Fot. Igor Bernaś

 

Zapewne wkrótce flotę Lotos Kolej oficjalnie zasili Traxx DC3 o numerze 594-001, który był prezentowany na Targach TRAKO w roku 2019, a wczoraj (07.09.2021r.) już widziany był na Stacji Warszawa Praga.

 

TRAXX DC3  o numerze 594-001 w okleinie Lotos Kolej na stacji Opole w 2019 roku.
Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

TRAXX DC3  o numerze 594-001 Lotos Kolej na stacji Warszawa Praga.
Fot. Andrzej Krawaciarz

 

Informacje uzyskane przez Kurier Kolejowy wskazuję, że to nie koniec. Już niebawem w drogę do Polski z zakładów producentów wyruszą kolejne lokomotywy, a część z nich zostanie przekazana przewoźnikom w trakcie targów. Na tory wystawowe trafią nowe maszyny zarówno firmy Alstom jak i Siemens.  Pojawią się też lokomotywy polskich producentów. Przewoźnicy, producenci i firmy leasingowe, po zeszłorocznej zadyszce w biznesie, korzystają z ożywienia przewozów towarowych i chcą szybko nadrabiać utracone korzyści.