"Promile" prawdopodobną przyczyną wykolejenia pociągu towarowego na stacji Łowicz Główny.

"Promile" prawdopodobną przyczyną wykolejenia pociągu towarowego na stacji Łowicz Główny.

09 września 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy / Alarmowy Łowicz
PODZIEL SIĘ

Dzisiejszej nocy doszło do incydentu kolejowego w Łowiczu. Wykoleił się pociąg towarowy jadący od strony Skierniewic w kierunku stacji Łowicz Główny. Ruch pociągów pasażerskich odbywa się bez większych utrudnień, wprowadzono honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Łowicz - Warszawa - Skierniewice.

Fot. Alarmowy Łowicz

Jak dowiedział sie Kurier Kolejowy na linii nr 11 szlaku Skierniewice - Łowicz Główny doszło do wykolejenia pociagu przewoźnika CTL Logistics Sp. z o.o. jadącego w relacji Małaszewicze Centralne - Stara Wieś koło Kutna.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Maszynista pociągu zignorował semafor wjazdowy B1/2 wskazujący sygnał "STÓJ", doszło do rozprucia rozjazdu, poczym pociąg wjechał na tor nieudostępniony do jazdy, staranował tarczę D1 i najechał na wykolejnicę, w efekcie czego lokomotywa i pierwszy wagon uległy wykolejeniu.

Z nieficjalnych informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że maszynista był pod wpływem alkoholu. Obecnie na miejscu pracuje kolejowa komisja wypadkowa.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Fot. Kurier Kolejowy
 
Trwa "wkolejanie" wagonu i lokomotywy. Fot. Kurier Kolejowy

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowa lokomotywa elektryczna dla Kolei Azerbejdżańskich Nowa lokomotywa elektryczna dla Kolei Azerbejdżańskich
Następny artykuł PKP Cargo Connect - Lider Transportu Intermodalnego z ambicjami i perspektywami dalszego rozwoju PKP Cargo Connect - Lider Transportu Intermodalnego z ambicjami i perspektywami dalszego rozwoju