Alstom dostarczy inteligentniejsze i bardziej wydajne pociągi X'trapolis dla Melbourne

Alstom dostarczy inteligentniejsze i bardziej wydajne pociągi X'trapolis dla Melbourne

20 września 2021 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Po ogłoszeniu budżetu przez rząd stanu Wiktoria 18 maja, Alstom podpisał dziś kontrakt o wartości 300 mln euro z Departamentem Transportu stanu Wiktoria (DoT) na  dostawę 25 sześciowagonowych pociągów X'trapolis dla lokalnej, podmiejskiej sieci kolejowej w Melbourne.

 

Fot. Alstom

Kontrakt został podpisany po szeroko zakrojonym, dwuletnim interaktywnym procesie projektowym z DoT, mającym na celu zaprojektowanie i skonstruowanie rozwiązania taborowego, które będzie kompatybilne z unikalną, istniejącą infrastrukturą kolejową Melbourne. Nowa generacja X'trapolis zapewni bardzo potrzebne zwiększenie przepustowości sieci bez konieczności przeprowadzania poważnych, kosztownych modernizacji infrastruktury i zasilania. Nowe pociągi, zgodnie ze strategią firmy Alstom, polegającą na zapewnieniu bardziej ekologicznej i zrównoważonej mobilności, będą bardziej dostępne, niezawodne i energooszczędne.

Kontrakt zawiera zobowiązanie do dostarczenia pociągów wyprodukowanych z co najmniej 60% udziałem lokalnych przedsiębiorstw co będzie istotnym bodźcem dla stanowego przemysłu do produkcji zaawansowanego taboru kolejowego, zabezpieczając w ten sposób przyszłość zakładu produkcyjnego Alstom w Ballarat i torując drogę dla nowych, długoterminowych możliwości zatrudnienia w przemyśle kolejowym, w tym wielu stanowisk dla stażystów i praktykantów.

- Alstom jest zadowolony, że może kontynuować długoterminowe partnerstwo z rządem Wiktorii i lokalnymi producentami, które zapewni, że nadal będziemy budować pociągi dla Wiktorii, w Wiktorii. Po tym, jak w ciągu ostatnich 20 lat z powodzeniem dostarczaliśmy najbardziej niezawodne pociągi dla Melbourne z naszego zakładu w Ballarat, cieszymy się na współpracę z władzami stanu i wszystkimi naszymi lokalnymi partnerami, przy produkcji i dostawie kolejnej generacji pociągów X'trapolis, tworząc nową wartość dla pasażerów kolei w Melbourne i stanie Victoria. - powiedział Mark Coxon, dyrektor zarządzający Alstom w Australii i Nowej Zelandii.