Transmashholding (TMH) dostarcza kolejne wagony pasażerskie dla Egipskich Kolei Państwowych.

Transmashholding (TMH) dostarcza kolejne wagony pasażerskie dla Egipskich Kolei Państwowych.

26 września 2021 | Źródło: Transmashholding / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Arabska Republika Egiptu oficjalnie przejęła pierwsze klimatyzowane wagony pasażerskie trzeciej klasy dostarczone przez firmę Transmashholding (TMH) dla Egipskich kolei państwowych. Ceremonia została zorganizowana w obecności prezydenta Egiptu Abdul-Fattah Al-Sisi, członków rządu egipskiego oraz dyrektora generalnego TMH Kirilla Lipy. Z zakontraktowanych 500 sztuk do Egiptu dostarczono 14 wagonów osobowych tego modelu.

Fot. Transmashholding

Przekazanie klientowi wagonów oznacza rozpoczęcie drugiej fazy dostaw, która obejmuje 800 wagonów klimatyzowanych, w tym 500 wagonów trzeciej klasy, 180 wagonów drugiej klasy, 90 wagonów pierwszej klasy, które zostaną zmontowane w zakładzie TMX w Dunakeszi na Węgrzech, a także 30 wagonów restauracyjnych, które zostaną wyprodukowane w Tver Carriage Works (TVZ, część TMH) w Rosji.

Pierwsza faza kontraktu została zakończona dostawą 500 wagonów trzeciej klasy z systemem wentylacji wymuszonej. W sumie 38% zamówienia (1 300 sztuk) zostało już dostarczone do Egiptu.

Po raz pierwszy w Egipcie wprowadzane do eksploatacji wagony pasażerskie trzeciej klasy są wyposażone w klimatyzację. Wystrój wnętrza nowego taboru utrzymany jest w tonacji niebiesko-pomarańczowej. Zasłony i żaluzje, które można obsługiwać z kabiny, są wbudowane pomiędzy podwójnie oszklone okna, aby chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Wnętrze wagonu. Fot. Transmashholding

 

Każdy autokar wyposażony jest w elektroniczne tablice informacyjne pokazujące datę, godzinę, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną oraz poziom wilgotności. Informacje wyświetlane są w języku arabskim i angielskim. W porównaniu z wcześniejszymi partiami wagonów zmieniono kolorystykę, wykorzystując wizerunki egipskich piramid.

 

Fot. Transmashholding

 

"Terminowa dostawa i wysoka jakość wagonów pasażerskich dla Kolei Egipskich jest priorytetem dla TMH" - powiedział K. Lipa podczas uroczystości. - Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej wysyłamy 35 wagonów miesięcznie, utrzymujemy stałą gotowość operacyjną taboru na poziomie 97% i będziemy kontynuować działalność w tym samym trybie. Wymieniając ponad jedną trzecią floty pasażerskiej egipskich kolei, TMH zamierza przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu transportu kolejowego w tym kraju.

Kontrakt na 1300 wagonów osobowych o wartości 1 mld euro został podpisany we wrześniu 2018 r. i wszedł w życie w maju 2020 r.

TMH (Transmashholding) jest numerem 1 wśród producentów pojazdów kolejowych i miejskich pojazdów szynowych w Rosji i WNP oraz numerem 4 na rynku międzynarodowym. Firma oferuje pełen zakres produktów i usług: od projektowania i rozwoju nowego taboru kolejowego po modernizację, umowy serwisowe na cały cykl życia taboru oraz cyfrowe systemy sterowania ruchem. TMH jest rosyjską firmą z siedzibą główną w Moskwie i międzynarodowymi oddziałami w Szwajcarii, na Węgrzech, w RPA, Egipcie, Argentynie, Białorusi i Kazachstanie. Holding posiada 15 zakładów produkcyjnych i montażowych w Rosji i innych krajach świata, a jego zasięg geograficzny obejmuje ponad 30 krajów.

TMH International jest inwestorem branżowym wspierającym ożywienie przemysłu kolejowego w krajach, w których prowadzi działalność. TMH International działa jako partner technologiczny, który dostarcza usługi kolejowe i tabor, opierając się na lokalnych łańcuchach dostaw. Firma ma siedzibę w Zug, w Szwajcarii i zatrudnia około 1400 osób. TMH International prowadzi aktywną działalność w Argentynie, Egipcie, Niemczech, na Węgrzech, w Izraelu, Kazachstanie i RPA. TMH International jest częścią TMH Group, największego dostawcy kompleksowych usług i producenta taboru kolejowego w Rosji i WNP. TMH International jest w 100% własnością TMH. Firma zatrudnia ponad 100 000 osób, a jej sprzedaż w 2020 r. ma wynieść 5,6 mld euro.

Zakład Budowy Wagonów w Twiersku (Тверской вагоностроительный завод) jest największym w Rosji i WNP przedsiębiorstwem produkującym różnego rodzaju lokomotywy i wagony pasażerskie. Produkuje wagony pasażerskie o prędkości do 160 i do 200 km/h, wagony pasażerskie specjalnego przeznaczenia, różne typy wagonów towarowych, pociągi elektryczne oraz wózki do taboru kolei normalnotorowych.