Dwie lokomotywy TRAXX DC3 Akiem zasilą niebawem flotę CD Cargo Poland. Kontrakt podpisany.

Dwie lokomotywy TRAXX DC3 Akiem zasilą niebawem flotę CD Cargo Poland. Kontrakt podpisany.

27 września 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

CD Cargo Poland stała się kolejnym klientem firmy Akiem, podpisując w pierwszym dniu XIV Międzynarodowych Targów TRAKO w Gdańsku kontrakt na wynajem wraz z serwisowaniem dwóch nowych lokomotyw TRAXX DC3. Już niebawem obie lokomotywy zostana przekazane przewoźnikowi. Czynności serwisowe będą wykonywane przez lokalne zespoły Akiem technik.

Fot. Marcel Pe

W końcu czerwca informowaliśmy o nowych lokomotywach Traxx DC3 oczekujących na swoich potencjalnych użytkowników w Serwisie Gwarancyjnym Lokomotyw Alstom Transport w Toruniu. Właścicielem części tych lokomotyw stała się, świadcząca usługi najmu francuska firma AKIEM. Jak dowiaduje się Kurier Kolejowy ilość dostępnych do najmu lokomotyw systematycznie się zmniejsza, a kolejne oczekują na podpisanie umowy i przekazanie w ręce przewoźników.  

 

Fot. Szymon Piastowski

 

Traxx DC3 to najnowsza seria lokomotyw czteroosiowych z napędem elektrycznym dostosowana do zasilania w systemie 3kV DC. Trzy typy pojazdów – Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3 zaspokajają główne potrzeby w zakresie transportu we wszystkich czterech systemach sieci trakcyjnych w Europie oraz oferują opcjonalną funkcję „Last Mile”, – dodatkowy silnik spalinowy umożliwiający lokomotywie poruszanie się na odcinkach niezelektryfikowanych. Nowe pojazdy zostały stworzone w oparciu o udaną platformę lokomotyw Traxx, które są z sukcesem produkowane od 18 lat.