Są ranni w wyniku zderzenia pociągu z autobusem na przejeździe kolejowym w Bulowicach (Małopolska).

Są ranni w wyniku zderzenia pociągu z autobusem na przejeździe kolejowym w Bulowicach (Małopolska).

29 września 2021 | Źródło: oswiecim112.pl / remiza.com.pl
PODZIEL SIĘ

W środę, 29 września rano tuż po godzinie 7 w Bulowicach (pow. oświęcimski) autobus linii Andrychów - Kęty przewożący kilkunastu pasażerów zderzył się z pociągiem Polregio relacji Kraków - Bielsko-Biała. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Stara Droga. Pociągiem podróżowało 15 pasażerów. To już kolejne w ciągu ostatnich dni niebezpieczne zdarzenie na przejeździe drogowo - kolejowym.

Fot. Oświęcim 112.pl

Na miejsce zostało skierowane lotnicze pogotowie ratunkowe. Jednak ze względu na złe warunki pogodowe śmigłowce zostały zawrócone. Żaden z pasażerów pociągu nie doznał obrażeń ciała. Natomiast do szpitala pogotowie ratunkowe przewiozło czterech rannych, trzech pasażerów autobusu oraz kierowcę.

 

 

We wtorek, 28 września do groźnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Łupowow (gmina Bogdaniec, województwo lubuskie). Samochód osobowy marki Chrysler, kierowany przez 27 letnią kobietę wjechał pod Szynobus jadący z około 300 pasażerami na pokładzie w kierunku Kostrzyna nad Odrą. Autem oprócz kierowcy jechało dwoje dzieci w wieku 5 i 7 lat.

 

Fot. Policja Lubuska

 

Zdarzenie miało bardzo dramatyczny przebieg. Uderzone przez szynobus auto koziołkowało i stanęło w płomieniach. Matce udało się wyciągnąć dzieci z samochodu. Jedno dziecko przetransportowane zostało do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, matka z drugim dzieckiem została zabrana przez pogotowie ratunkowe. Cała trójka walczy o życie w szpitalu.

 

Fot. Policja Lubuska

 

Również wczoraj 28 września, w miejscowości Sokolniki Suche w województwie mazowieckim doszło do wypadku na przejeździe drogowo - kolejowym kat"C". Policjanci wstępnie ustalili, że około godziny szesnastej kierujący ciężarówką zignorował znak ‘STOP’ i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod pociąg osobowy Kolei Mazowieckich relacji Drzewica-Radom. W wypadku ranny został 50-letni maszynista.

 

Fot. OSP KSRG Wieniawa
Fot. OSP KSRG Wieniawa

 

Ze statystyk opublikowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na portalu Bezpieczny-przejazd.pl wynika, iż w sierpniu 2021 roku doszło do 17 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach / przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. W ich efekcie siedem osób poniosło smierć i jedna osoba została ciężko ranna.

Od początku 2021 roku zanotowano 133 zdarzenia, w których 35 osób zginęło a 12 zostało ciężko rannych. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Międzynarodowa linia kolejowa E30 wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski Międzynarodowa linia kolejowa E30 wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski
Następny artykuł CEVA Logistics z ofertą transportu lądowego z Chin z wykorzystaniem kodów celnych e-commerce CEVA Logistics z ofertą transportu lądowego z Chin z wykorzystaniem kodów celnych e-commerce