TMH wysyła lokomotywy pasażerskie i towarowe TEP70BS i 2TE25KM do Turkmenistanu

TMH wysyła lokomotywy pasażerskie i towarowe TEP70BS i 2TE25KM do Turkmenistanu

29 września 2021 | Źródło: Transmashholding / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

"Demirýollary" AGPJ, turkmeński przewoźnik kolejowy, zakupił od Transmashholding (TMH) lokomotywę pasażerską TEP70BS oraz lokomotywę towarową 2TE25KM. Lokomotywy spalinowe zostały wysłane do lokomotywowni w Aszchabadzie. Dostawa odbywała się zgodnie z umowami zawartymi w październiku i listopadzie 2020 roku. Po raz pierwszy od założenia firmy TMH dostarcza lokomotywy towarowe i pasażerskie do Turkmenistanu.

Lokomotywa pasażerska TEP70BS. Fot. Transmashholding (TMH)

Lokomotywy spalinowe TEP70BS przeznaczone są do prowadzenia pociągów pasażerskich na liniach kolejowych o szerokości toru 1520 mm. Są one produkowane w Zakładzie w Kołomnie, będącym częścią Transmashholding. TEP70BS w obecnej modyfikacji wyposażony jest w dwuprzewodowy układ zasilania wagonów osobowych, co pozwala na stosowanie go do wagonów nowoczesnych serii, przede wszystkim dwupokładowych. Moc lokomotywy wynosi 2942 kW (4000 KM) na sekcję. System sterowania umożliwia pojedynczemu zespołowi maszynistów podczas pracy w systemie wieloczłonowym, sterowanie dwoma lokomotywami z kabiny lokomotywy prowadzącej. Pojazd jest wykorzystywany do przewozów pasażerskich na głównych liniach kolejowych w Rosji, na Litwie, Białorusi i w Uzbekistanie.

 

Lokomotywa spalinowa 2TE25KM. Fot. Transmashholding (TMH)

 

2TE25KM to towarowa dwusekcyjna lokomotywa spalinowa z przekładnią elektryczną AC-DC. Jest produkowana w Briańskich Zakładach Inżynieryjnych (część TMH). Lokomotywa jest zdolna do prowadzenia pociągów o masie do 6.400 ton i sprawdziła się w różnych strefach klimatycznych. Lokomotywy spalinowe 2TE25KM są szeroko eksploatowane na kolejach Rosji i Mongolii, Kazachstanu i Uzbekistanu.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dwa miesiące po wypadku zabrany został wrak pociągu niemieckich kolei DB. (video i zdjęcia) Dwa miesiące po wypadku zabrany został wrak pociągu niemieckich kolei DB. (video i zdjęcia)
Następny artykuł PESA i NEWAG w konsorcjum złożą ofertę w przetargu na dostawę składów piętrowych dla PKP Intercity PESA i NEWAG w konsorcjum złożą ofertę w przetargu na dostawę składów piętrowych dla PKP Intercity