ÖBB: Nightjet Wiedeń-Monachium-Paryż startuje 13 grudnia

ÖBB: Nightjet Wiedeń-Monachium-Paryż startuje 13 grudnia

30 września 2021 | Źródło: ÖBB / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

We współpracy z SNCF i DB, ÖBB od 13 grudnia 2021 r. będzie kursować trzy razy w tygodniu Nightjet z Wiednia do Paryża. Rezerwacja biletów wystartowała 28 września.

Fot. Harald Eisenberger / ÖBB

W poniedziałki, czwartki i soboty z Dworca Głównego w Wiedniu przez St. Pölten, Linz, Salzburg i Monachium będą bezpośrednie połączenia do Strasburga i na paryski Gare de l'Est. Wyjazd z Wiednia jest o 19:40, przyjazd do Paryża następnego dnia rano o 9:42. Połączenie z Paryża do Wiednia jest oferowane w każdy wtorek, piątek i niedzielę. Bezpośredni pociąg do Paryża ożywia historię Orient Expressu, który kursował na tym połączeniu do 2007 roku. W przyszłości podróżni znów będą mogli bezpiecznie i w sposób przyjazny dla klimatu dotrzeć w nocy do francuskiej metropolii. Bilety są dostępne od 28 września na stronach nightjet.com i oui.sncf oraz od 13 października na niemieckiej stronie bahn.de.

To połączenie - wraz z połączeniem Nightjet Zurych-Amsterdam, które również zostanie uruchomione w grudniu - jest pierwszą nową linią pociągu nocnego, którą europejskie przedsiębiorstwa kolejowe ÖBB, DB, SNCF i SBB uzgodniły pod koniec 2020 r., wnosząc w ten sposób swój wkład w rozbudowę europejskiej sieci pociągów nocnych.

Własny przedział dla większej prywatności.

Do odwołania w pociągach ÖBB Nightjet można rezerwować pojedyncze miejsca w wagonach siedzących, kuszetkach i wagonach sypialnych. W celu zapewnienia jak największej prywatności, przedziały w trzech kategoriach komfortu mogą być również rezerwowane jako oddzielne (prywatne) przedziały. W ten sposób pasażerowie mogą podróżować sami z rodziną lub przyjaciółmi w przedziale bez konieczności dzielenia go z innymi pasażerami. Ponadto Nightjety ÖBB są dokładnie czyszczone przed i po każdym rejsie. Asortyment sprzedaży pokładowej został poszerzony o spraye dezynfekujące i środki ochrony jamy ustnej i nosa. Zapewnia to bezpieczną i przyjemną podróż.

Komfort nocnej podróży z ÖBB

Podróż z ÖBB Nightjet jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także komfortowa i niedroga, ponieważ oszczędzasz cenny czas i wysokie koszty hoteli. Pasażerowie w wagonach sypialnych i kuszetkach otrzymują również powitalnego drinka i śniadanie przed przyjazdem do celu podróży. Bilety na połączenia Nightjet są dostępne w wagonie z miejscami siedzącymi od 29,90 euro za osobę i kierunek, w wagonie z kuszetkami od 59,90 euro, a w wagonie sypialnym od 89,90 euro.