Działa nowe połączenie operatorskie PKP CARGO CONNECT w kierunku Turcji.

Działa nowe połączenie operatorskie PKP CARGO CONNECT w kierunku Turcji.

05 października 2021 | Źródło: PKP Cargo S.A.
PODZIEL SIĘ

Spółka PKP CARGO CONNECT, należąca do Grupy PKP CARGO , wraz z turecką spółką  Logitrans Logistics ( Logistrans Lojistik) uruchomiły  połączenia operatorskie na trasie Polska-Turcja.

 

Fot. PKP Cargo S.A.

Współpracując z Logistrans Logistics, PKP CARGO CONNECT otwiera nową usługę połączeń operatorskich z Polski do Turcji -  z terminala kontenerowego   w Gliwicach do terminala Halkali znajdującego się w europejskiej części Stambułu. Pierwszy pociąg dotarł do Turcji 30 września, a  już 1 października skład odjechał  do Polski załadowany towarami tureckimi.

Połączenie pomiędzy Polską a Turcją realizowane jest w ramach sieci intermodalnej, która jest stałą ofertą PKP CARGO CONNECT. Zgodnie z rozkładem pociągi operatorskie na tej trasie będą kursować w każdy piątek, a każdy skład będzie przewoził 36 kontenerów  45 stopowych. Przewidywany czas dostawy ładunku wynosi 6 dni. Poza transportem kolejowym i przeładunkami możliwe jest zapewnienie przewozu ciężarówkami zarówno od nadawców na terminal, jak i z terminala do ostatecznych odbiorców .

W odpowiedzi na niespotykany dotąd wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne w ramach globalnych łańcuchów dostaw, PKP CARGO CONNECT stara się zapewnić obecnym i potencjalnym klientom wygodne i zrównoważone rozwiązania - mówi Ivan Ružbacký, Członek Zarządu PKP CARGO CONNECT. Częścią tej strategii są oferowane przez nas nowe połączenia i usługi w transporcie kolejowym, multimodalnym i drogowym. Turcja jest ważnym producentem i dostawcą dóbr  na rynki Europy Środkowej. Dzięki nowej usłudze PKP CARGO CONNECT wraz z Logitrans Logistics utworzyło nowe rozwiązanie logistyczne miedzy naszymi krajami, które, mamy nadzieję, będzie się rozwijać. Kolejnym etapem rozszerzania naszego potencjału kolejowego będzie rozwój na rynku południowoeuropejskim - dodaje Ružbacký.  

- PKP CARGO S.A. wspiera działania swojej spółki zależnej, gdyż jest to zgodne ze strategią naszej grupy. Podczas konferencji zorganizowanej w poprzedni piątek z okazji 20 rocznicy powstania PKP CARGO S.A. dyskutowaliśmy o przekształcaniu się naszej grupy z przewoźnika kolejowego dla przemysłu ciężkiego w operatora logistycznego. Wszyscy byli zgodni, że jest to właściwy kierunek rozwoju Grupy PKP CARGO i dlatego rozszerzanie siatki pociągów operatorskich, uruchamianie nowych połączeń przez PKP CARGO CONNECT to jeden z naszych priorytetów. W ten sposób budujemy coraz lepszą, coraz bardziej konkurencyjną ofertę dla obecnych i nowych klientów - argumentuje Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A.

PKP CARGO CONNECT to międzynarodowy operator z własnym zapleczem logistycznym. Firma należąca do Grupy PKP CARGO, specjalizuje się w spedycji kolejowej i samochodowej. Operuje w Polsce,  innych krajach Europy, a także w Azji. Realizuje ponad 40 tysięcy zleceń w ciągu roku z prawie wszystkich sektorów gospodarki. Wieloletnie doświadczenie umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów logistycznych . Oferta PKP CARGO CONNECT obejmuje nie tylko spedycję kolejową i samochodową, ale także organizację transportu morskiego: przewozy promowe samochodów między Polską a Skandynawią, przewozy ładunków ponadgabarytowych i wyjątkowo ciężkich oraz logistykę biomasy i zbóż. Firma realizuje również przeładunki w portach morskich i terminalach lądowych oraz zapewnia kompleksową obsługę celną.