Grupa ÖBB Rail Cargo z nowym połączeniem do portu w Trieście

Grupa ÖBB Rail Cargo z nowym połączeniem do portu w Trieście

12 października 2021 | Źródło: Grupa ÖBB Rail Cargo
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) rozszerza swoją sieć dla konwencjonalnych ładunków wagonowych o nowe połączenie TransFER między Villach (Villach South Terminal) a Triestem (Piattaforma Logistica di Trieste). Godziny odjazdów można ustalać indywidualnie dla tego połączenia non-stop, które po raz pierwszy realizowane jest we własnej trakcji. Połączenie to nadaje się szczególnie do transportu drewna, stali, aluminium i innych metali nieżelaznych.

 

Fot. Grupa ÖBB Rail Cargo

Międzynarodowe połączenia antenowe

Obok atrakcyjnego czasu przejazdu wynoszącego jeden dzień, nowe połączenie TransFER wyróżnia się przede wszystkim międzynarodowymi połączeniami lotniczymi. Z Villach klienci mogą korzystać z wydajnej sieci ÖBB Rail Cargo Group do najważniejszych ośrodków gospodarczych w Europie Środkowej, Północnej i Wschodniej. Triest jest ważnym węzłem transportowym dla międzykontynentalnych, morskich połączeń dalekobieżnych, jak również krótko- i średniodystansowych połączeń handlowych od Morza Śródziemnego do Chin. Wielofunkcyjny terminal Servola w Trieście (Piattaforma Logistica di Trieste) składa się z istniejącej części terminala dla ładunków wagonowych w Scalo Legnami z miejscem do cumowania statków oraz nowo wybudowanego obszaru dla kontenerów i jednostek ro-ro (RoRo) z własnym miejscem do cumowania statków.

Port jest budowany w głębi lądu 

Zakład TSA Villach South, dostawca usług terminalowych dla infrastruktury ÖBB w Logistik Center Austria Süd, zostanie w najbliższych latach przekształcony w "suchy port". Na styku osi kolejowej Bałtyk-Adriatyk i osi Tauern istnieją szanse na powstanie pierwszorzędnego centrum logistycznego, które w przyszłości jeszcze lepiej połączy porty Triest, Rawenna, Koper i Rijeka z Fürnitz. Odpowiedzialna jest za to agencja lokalizacyjna LCA Logistik Center Austria Süd, spółka należąca do K-BV Kärntner Beteiligungsverwaltung i ÖBB Infrastruktur AG.

Połączenie end-to-end od pierwszej do ostatniej mili 

obsłudze i punktualnym czasie transportu. Trakcja i prowadzenie są bezproblemowe w jednej ręce. Dzięki temu rozwiązaniu transportowemu do i z Włoch ÖBB RCG oferuje nie tylko doskonałe połączenie wagonowe, ale także efektywną opcję spedycyjną w ramach swojej rozległej sieci TransNET na kontynencie euroazjatyckim.

Rail Cargo Group: transport towarowy ÖBB 

ÖBB wiodące przedsiębiorstwo logistyki kolejowej w Europie kształtuje branżę. 365 dni w roku - 24 godziny na dobę. W Europie aż po Azję. Łączy ludzi, firmy i rynki - od pierwszej do ostatniej mili. Dzięki 9.393 pracownikom w 18 krajach z 34 narodowości rocznie bezpiecznie dowozi 460.000 pociągów do celu, co oznacza około 1.260 pociągów każdego dnia. Dzięki fektywnym rozwiązaniom logistycznym typu end-to-end transportuje rocznie 95 milionów ton netto. Z udziałem kolei wynoszącym 28,2% całkowitego wolumenu przewozów towarowych w Austrii, jest liderem w Europie i oszczędza rocznie około 1,1 mln ton CO2 w całej Austrii. Operacyjną spółką wiodącą grupy Rail Cargo jest Rail Cargo Austria AG.

ÖBB: Dzisiaj. Na jutro. Dla nas. 

Jako dostawca kompleksowych usług w zakresie mobilności i logistyki ÖBB przewiozło w 2020 r. łącznie 287 milionów pasażerów i ponad 95 milionów ton towarów do ich miejsc przeznaczenia w sposób przyjazny dla klimatu i środowiska. Dzieje się tak dlatego, że 100 procent energii elektrycznej dla pociągów i stacji pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Z około 97-procentową punktualnością w przewozach pasażerskich ÖBB należy do najbardziej punktualnych kolei w Europie. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę kolejową o wartości ponad trzech miliardów euro rocznie ÖBB buduje system kolejowy jutra. W całej Grupie prawie 42.000 pracowników w branży autobusowej i kolejowej oraz około 2.000 praktykantów codziennie dba o to, aby około 1,3 miliona pasażerów i około 1.300 pociągów towarowych bezpiecznie dotarło do celu. ÖBB jest filarem transportu publicznego i jako największe austriackie przedsiębiorstwo zajmujące się ochroną klimatu dostarcza ludzi i towary do celu w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Strategicznym przedsiębiorstwem wiodącym grupy jest ÖBB-Holding AG.