Pierwsza z dwóch zakontraktowanych lokomotyw TRAXX Akiem rozpoczęła służbę w CD Cargo Poland

Pierwsza z dwóch zakontraktowanych lokomotyw TRAXX Akiem rozpoczęła służbę w CD Cargo Poland

14 października 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kurier Kolejowy informował o podpisaniu w pierwszym dniu XIV Międzynarodowych Targów TRAKO w Gdańsku kontraktu CD Cargo Poland z Akiem na wynajem wraz z serwisowaniem dwóch nowych lokomotyw TRAXX DC3. Pierwsza już przekazana rozpoczęła służbę, druga trafi do przewoźnika w przyszłym tygodniu.

Na stacji Dąbrowa Górnicza. Fot. Tomasz Byczek

Traxx DC3 to najnowsza seria lokomotyw czteroosiowych z napędem elektrycznym dostosowana do zasilania w systemie 3kV DC. Trzy typy pojazdów – Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3 zaspokajają główne potrzeby w zakresie transportu we wszystkich czterech systemach sieci trakcyjnych w Europie oraz oferują opcjonalną funkcję „Last Mile”, – dodatkowy silnik spalinowy umożliwiający lokomotywie poruszanie się na odcinkach niezelektryfikowanych. Nowe pojazdy zostały stworzone w oparciu o udaną platformę lokomotyw Traxx, które są z sukcesem produkowane od 18 lat.

 

TRAXX DC3  Akiem w barwach CD Cargo Poland na stacji Dąbrowa Górnicza. Fot. Tomasz Byczek

 

W końcu czerwca informowaliśmy o nowych lokomotywach Traxx DC3 oczekujących na swoich potencjalnych użytkowników w Serwisie Gwarancyjnym Lokomotyw Alstom Transport w Toruniu. Pula pojazdów zakupionych przez Akiem przeznaczonych do najmu systematycznie się zmniejsza. Kolejna właśnie dzisiaj powiększa flotę jednego z przewoźników.