Lokomotywy "Kornelia" i "Wojciech" z floty Cargounit przygotowywane są do służby w Ciech Cargo

Lokomotywy "Kornelia" i "Wojciech" z floty Cargounit przygotowywane są do służby w Ciech Cargo

20 października 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, odebrała od Alstom, pozostałe dwie z trzech zamówionych lokomotyw Traxx, przeznaczonych w ramach podpisanej nowej 5-letniej umowy najmu dla wieloletniego klienta firmy CIECH Cargo. Pierwsza, którą nazwano "Joanna" została przekazana przewoźnikowi w czasie gdańskich Targów TRAKO 2021.

Fot.Paweł Telega

W Serwisie Gwarancyjnym Lokomotyw Alstom Transport w Toruniu trwają ostatnie przygotowania dwóch nowych, przybyłych w ubiegłym tygodniu do Polski z zakładów Alstom w Kassel, lokomotyw TRAXX DC3, które niebawem zostaną przekazane w użytkowanie, w ramach dzierżawy spółce CIECH Cargo. Właściciel lokomotyw - CARGOUNIT nadał im imiona "Kornelia" i "Wojtek".

"Kornelię" w czasie jazdy próbnej na szlaku Kotomierz - Maksymilianowo uwiecznił na zdjęciu Paweł Telega.

Kurier Kolejowy zapytał Łukasza Boronia, Prezesa Zarządu Cargounit co decyduje o wyborze imienia dla lokomotywy, wszak po torach jeżdżą już: "Milena", "Robert", "Rafał", "Sergiusz", "Wojtek" i "Joanna". Jak się okazało imiona nadawane lokomotywom, to imiona osób zatrudnionych w spółce. Istnieje lista imion oczekujących na nadanie kolejnym lokomotywom. O kolejności na liście decyduje staż pracy w firmie, zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów. 

 

Lokomotywa Traxx "Joanna" na Targach TRAKO 2021

 

Lokomotywy Traxx spełniają wysokie oczekiwania operatorów pod względem niezawodności, dostępności i łatwości utrzymania, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych. Są dopuszczone do użytku w 20 krajach i przemierzają ponad 300 milionów kilometrów rocznie, w Polsce jeździ ich już 100.

CARGOUNIT i CIECH Cargo podpisały 5-letnią umowę najmu 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 w ramach procesu wymiany floty lokomotyw używanych na nowe. CIECH Cargo jest klientem CARGOUNIT od 2003 roku, obie firmy od prawie dwóch dekad współpracują zarówno w zakresie najmu lokomotyw elektrycznych, jak i spalinowych.