1000 sprzedana przez Siemens Mobility lokomotywa VECTRON dotarła do duńskiego odbiorcy.

1000 sprzedana przez Siemens Mobility lokomotywa VECTRON dotarła do duńskiego odbiorcy.

24 października 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Firma Siemens Mobility dostarczyła tysięczną lokomotywę VECTRON wyprodukowaną i sprzedaną Duńskim Kolejom Państwowym (DSB) w ramach zamówienia opiewającego na 8 lokomotyw Vectron AC. Do tej pory zostało sprzedanych ponad 1100 lokomotyw Vectron dla 56 klientów w 16 krajach. Flota Vectronów przejechała już blisko 500 mln kilometrów.

1000 sprzedany Vectron w drodze do Danii Fot. Holger Lupp

Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy, o modułowej konstrukcji, umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach i różnych warunkach eksploatacyjnych. Lokomotywa powstawała z myślą o realizacji różnorodnych zadań przewozowych, zarówno pasażerskich, jaki i towarowych. Podstawowym założeniem była wydajność i opłacalność wykonywania zadań trakcyjnych w ruchu krajowym i transgranicznym, zarówno pasażerskim jak i towarowym w Europie.

W Polsce lokomotywy Vectron zostały zakupione przez CARGOUNIT, DB Cargo Polska, PKP CARGO, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal. Obecnie blisko 60 lokomotyw Vectron jest w rękach polskich przewoźników, a znacznie więcej wjeżdża codziennie na polskie tory z zagranicy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Deepwater – nowy teren pod inwestycję w Porcie Gdańsk Deepwater – nowy teren pod inwestycję w Porcie Gdańsk
Następny artykuł Jazdy próbne po szlakach kolejowych infrastruktury niemieckiej przybliżą Pendolino do homologacji Jazdy próbne po szlakach kolejowych infrastruktury niemieckiej przybliżą Pendolino do homologacji