Alstom zatrudnia ponad 200 nowych pracowników w Hiszpanii

Alstom zatrudnia ponad 200 nowych pracowników w Hiszpanii

26 października 2021 | Źródło: Alstom / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Grupa Alstom rozpoczęła bezprecedensowy plan zatrudniania i rozwoju w Hiszpanii. Aby kontynuować plany ekspansji oraz rozwijać nowe projekty i inicjatywy, Alstom w Hiszpanii zatrudni w ostatnim kwartale tego roku ponad 200 nowych pracowników. Nowi specjaliści dołączą do ponad 3 000 pracowników, którzy już są częścią Alstom Hiszpania i Portugalia.

Siedziba główna firmy Alstom w Madrycie, Hiszpania. Fot. Alstom

Ponad stu nowych specjalistów zasili zespoły w centrum przemysłowym w Santa Perpètua de Mogoda (Barcelona), dołączając do warsztatów produkcyjnych oraz działów inżynierii, logistyki i industrializacji. Równolegle Alstom wzmacnia również swoje zespoły w Madrycie, tworząc kolejne sto nowych stanowisk w dziale systemów sygnalizacji i bezpieczeństwa kolejowego (Digital & Integrated Systems), głównie w dziedzinie inżynierii i zarządzania projektami, na rynkach krajowych i międzynarodowych.

- Zatrudnimy zarówno młode talenty i świeżo upieczonych absolwentów, jak i ekspertów oraz starszych specjalistów. Zatrudniamy zróżnicowanych pracowników, o niejednorodnych profilach, różnych narodowościach, płciach i kulturach. Szczególnie zachęcamy młode kobiety pracujące w zawodach STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) do dołączenia do naszej firmy, gdzie znajdą bezpieczne, wielonarodowe, integracyjne i zorientowane na ludzi środowisko pracy - podkreśla Reyes Torres, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Alstom Hiszpania i Portugalia.

 

Zaawansowane i kreatywne zespoły projektowe Alstom pracują nad najnowocześniejszymi projektami.
Fot. Alstom

 

Strategia wzrostu oparta na innowacjach

W odpowiedzi na historyczne przyspieszenie potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologicznej mobilności na całym świecie Alstom przedstawił w lipcu ubiegłego roku swój plan strategiczny "Alstom in Motion 2025". Zgodnie z tą strategią, mającą na celu zdobycie pozycji wiodącego światowego innowatora w dziedzinie zrównoważonej i inteligentnej mobilności, firma znacznie zwiększy swoje inwestycje w badania i rozwój, które w latach 2024/25 mają wynieść 550-600 mln euro rocznie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal rozwijać się w Hiszpanii i nadal przyciągać talenty do naszych zakładów. Nasz plan strategiczny koncentruje się na zrównoważonym wzroście firmy, ekologicznych i cyfrowych innowacjach, wydajności operacyjnej napędzanej przez cyfryzację oraz zwinnej, integracyjnej i odpowiedzialnej kulturze korporacyjnej - powiedział Leopoldo Maestu, dyrektor zarządzający Alstom w Hiszpanii i Portugalii.

W ostatnich latach Grupa otworzyła nowe centra serwisowe w Getafe i Pinto, stworzyła ośrodki innowacji z globalnymi kompetencjami w zakresie mobilności cyfrowej, sygnalizacji i bezpieczeństwa kolejowego oraz zainicjowała ambitny plan inwestycyjny w swoim centrum przemysłowym Santa Perpètua. 

Ponadto, dzięki nowemu wymiarowi, po integracji Bombardier Transportation, Grupa Alstom dysponuje najbardziej kompletną ofertą rozwiązań w branży kolejowej, obejmującą wszystkie rodzaje taboru (od wagonów tramwajowych po bardzo szybkie pociągi), części zamienne, usługi utrzymania i eksploatacji, a także pełną gamę rozwiązań sygnalizacyjnych i cyfrowych technologii mobilności.