Grupa ÖBB Rail Cargo łączy Włochy z Rosją

Grupa ÖBB Rail Cargo łączy Włochy z Rosją

02 listopada 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) wraz ze swoim rosyjskim partnerem logistycznym Novik Group rozszerza swoją sieć połączeń o nowe połączenie TransFER między Włochami a Rosją. W obu kierunkach intermodalne przewozy towarowe pomiędzy Mediolanem/Włochami a rosyjskimi miastami Czerniachowsk/Kaliningrad i Moskwa mogą być realizowane w sposób przyjazny dla środowiska. To połączenie kolejowe pomiędzy Mediolanem a Moskwą o zrównoważonym charakterze zapewnia szybki czas przejazdu wynoszący zaledwie dziesięć do dwunastu dni i jest obsługiwane z wyprzedzeniem w postaci jednego kursu w obie strony tygodniowo.

 

Fot. ÖBB RCG

TransFER to kompleksowe rozwiązania od pierwszej do ostatniej mili, obejmujące kompleksowe wymagania w zakresie magazynowania i dystrybucji, w tym usługi etykietowania lub odprawy celnej towarów zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem. Wykorzystując ponad 1000 należących do firmy Novik 40-stopowych kontenerów o szerokości palety High-Cube, można przewozić wszystkie rodzaje towarów, w tym ładunki ciężkie. Ponadto oferowane są również specjalne rozwiązania transportowe dla transportu samochodowego oraz ładunków napojów i alkoholi, w tym dostarczanie na życzenie koców termicznych chroniących ładunek przed wahaniami temperatury.

Wraz z bezpośrednim i szybkim połączeniem kolejowym z możliwością załadunku i rozładunku na terminalu przejścia granicznego w Czerniachowsku (niedaleko Kaliningradu), TransFER dzięki połączeniu z ogólnobranżową siecią RCG stwarza dalsze możliwości dla transportu do i z okolicznych krajów europejskich na tej trasie.

Dzięki dostępności w dziesięciu językach i intuicyjnej obsłudze systemu TransNET nowa cyfrowa mapa ÖBB Rail Cargo Group wyznacza nowe standardy na europejskim rynku przewozów towarowych. Użytkownicy mają do wyboru trzy opcje, aby znaleźć żądane połączenie: Albo wybierają początek i cel swojego towaru za pomocą pól wejściowych "Go" i "Thanks", znajdują swoje połączenie w przejrzystym widoku listy lub po prostu klikają na lokalizację na mapie. Otwiera się świat wszystkich połączeń TransFER, jak również kombinacji, które można dostosować do własnych potrzeb. Po wybraniu odpowiedniej trasy, jest ona wyświetlana graficznie na mapie oraz pokazywane są usługi dostępne w wybranych miejscach.

Mając w ofercie ponad 50 połączeń sieciowych i liczne indywidualne połączenia TransFER, ÖBB Rail Cargo Group przewozi towary na całym kontynencie euroazjatyckim. Jednostki transportowe obejmują zarówno ładunki całowagonowe, jak i transporty intermodalne oraz indywidualne rozwiązania całościowe. W zależności od miejsca wyjazdu lub przeznaczenia można zamówić dodatkowe usługi spedycyjne, takie jak przeładunek, logistykę magazynową lub obsługę celną. RCG dba o każdy szczegół - od pierwszej do ostatniej mili.

Pod adresem: smartlink.railcargo.com ÖBB Rail Cargo Group udostępnia link do cyfrowego RCG, a tym samym do całej swojej oferty. SmartLINK zapewnia nie tylko łatwy dostęp do systemu kolejowego, ale także przejrzysty przegląd wszystkich możliwych elementów składowych wymaganych w kolejowym transporcie towarowym. Jako wprowadzenie do cyfrowego świata logistyki kolejowej, SmartLINK prowadzi użytkownika przez cztery obszary: Klienci wybierają planowe lub indywidualne połączenia TransFER, dowiadują się o dostępnych urządzeniach oraz odpowiednich dla nich usługach i dodatkach. Ostatecznie podróż klienta kończy się na kontakcie z doradcami, którzy wspólnie z nim tworzą indywidualną ofertę.