Grupa ÖBB Rail Cargo zauważa w Turcji znacznie większy potencjał.

Grupa ÖBB Rail Cargo zauważa w Turcji znacznie większy potencjał.

08 listopada 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) uważa Turcję za ważny rynek wzrostu ze względu na jej funkcję hubu między Europą a Azją oraz potencjał rynkowy. Jest to wystarczający powód, aby w tym roku ponownie wziąć udział w 14. wystawie Międzynarodowych Targów Logistrans w Stambule (od 10 do 12 listopada 2021 r.). Cały zakres usług RCG jest prezentowany w hali 9 (stoisko 415).

Fot. ÖBB Rail Cargo Group

ÖBB Rail Cargo Group jest jednym z wiodących przedsiębiorstw logistyki kolejowej w Turcji.

RCG należy do czołowych przedsiębiorstw logistyki kolejowej na rynku tureckim, obsługując ponad 20 pociągów intermodalnych i pięć konwencjonalnych pociągów wagonowych tygodniowo między Turcją a Europą. Dzięki wysokiej częstotliwości połączeń TransFER ÖBB Rail Cargo Group może połączyć przepływ towarów między Turcją a Europą z przepływami do i z Azji Środkowej oraz Chin wzdłuż najważniejszych korytarzy kolejowych. W ten sposób sieć RCG TransNET rozciąga się od europejskich portów północno-zachodnich, portów północnego Adriatyku oraz między Zagłębiem Ruhry a Europą Południowo-Wschodnią aż do Turcji. W ten sposób ÖBB Rail Cargo Group łączy swoimi zrównoważonymi kolejowymi przewozami towarowymi najważniejsze porty i terminale w regionach gospodarczych Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz europejskiej i azjatyckiej części Turcji.

Ostatnio RCG stworzyło nowe połączenie TransFER z Budapesztu/Węgier przez tunel Marmaray do azjatyckiej części Turcji do Köseköy (koło Izmit) w Turcji. Powstało zupełnie nowe połączenie z możliwością połączenia nowej trasy TransFER Budapeszt-Brno/Czechy z Anatolią i Azją Środkową/Chinami. Partnerstwo RCG z Pasifik Eurasia jest ważnym elementem w dalszym rozwoju transportu intermodalnego RCG do i z Turcji oraz poza nią na całym Centralnym Korytarzu Jedwabnego Szlaku.

Szeroki zakres usług RCG w Turcji.

RCG oferuje również na rynku tureckim indywidualne rozwiązania logistyczne typu end-to-end od pierwszej do ostatniej mili. Ponadto, oferowane są usługi logistyczne takie jak odprawa celna, magazynowanie, przeładunek, mocowanie towarów, ubezpieczenie dla konwencjonalnego i kombinowanego transportu kolejowego dla ładunków kontenerowych i naczep przystosowanych do przeładunku żurawiem, spedycja morska bliskiego zasięgu, międzynarodowy i krajowy transport ciężarowy z naczepami standardowymi i kontenerowymi.

Logistrans Turcja

14. edycja Logistrans Turkey - Międzynarodowych Targów Logistyki Transportu w Stambule to targi logistyki i transportu, które odbywają się corocznie - w tym roku w dniach 10-12 listopada. W 2020 roku nie odbyły się ze względu na pandemię Covid19. Ostatni trzydniowy Logitrans w Stambule zamknął swoje podwoje 15 listopada 2019 r. po przyciągnięciu ponad 15 600 odwiedzających i 16-procentowym wzroście liczby wystawców. Ponad połowa ze 158 wystawców pochodziła z zagranicy.