Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa przewozy towarowe z regionu Jeziora Bodeńskiego do portu w Rotterdamie

Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa przewozy towarowe z regionu Jeziora Bodeńskiego do portu w Rotterdamie

10 listopada 2021 | Źródło: Grupa ÖBB Rail Cargo
PODZIEL SIĘ

Od pięciu lat grupa ÖBB Rail Cargo Group (RCG) łączy region Jeziora Bodeńskiego z największym portem Europy - Rotterdamem w Holandii. W tym roku RCG zamierza przewieźć przez linię TransFER Wolfurt-Rotterdam rekordową ilość ładunków 18.500 TEU, w porównaniu z 16.600 TEU w roku 2020 ("TEU" oznacza Twenty-Foot Equivalent Unit, czyli standardowy kontener 20-stopowy). Od momentu uruchomienia TransFER liczba pociągów towarowych i TEU przewożonych na tej trasie wzrosła o ok. 70 %.

 

 

ÖBB RCG TSA Terminal Wolfurt. Fot. ÖBB Lukas Hämmerle

Trzy rejsy tygodniowo w obie strony między Wolfurtem a Rotterdamem.

Obecnie na trasie kolejowej z Wolfurtu do Rotterdamu przez Kufstein i z powrotem realizowane są trzy rejsy tygodniowo w obie strony, podczas których przewożone są w kontenerach różnego rodzaju towary. Dwa razy w tygodniu odbywają się kursy w obie strony z Wolfurtu do Rotterdamu przez Kufstein i z powrotem. Trzeci kurs w obie strony prowadzi z Rotterdamu do Wolfurtu przez Frenkendorf w Szwajcarii. Załadunek i rozładunek możliwy jest we Frenkendorfie. Dzięki temu ładunek może być przewożony z Frenkendorfu do Wolfurtu i dalej poprzez gęstą międzykontynentalną sieć transportu towarowego RCG.

Oprócz tej TransFER RCG oferuje przewozy do północnoniemieckich portów w Hamburgu i Bremerhaven, jak również do adriatyckich portów Koper w Słowenii i Triest we Włoszech.

Przedłużenie do wschodniej Szwajcarii i dalej.

Od początku 2022 r. połączenie kolejowe Vorarlberg zostanie przedłużone do wschodniej Szwajcarii. Nowa linia TransFER połączy wtedy terminal w Wolfurcie ze szwajcarskimi terminalami we Frenkendorfie i Niederglatt - początkowo trzy razy w tygodniu. Dzięki temu partnerstwu ÖBB Rail Cargo Group będzie mogła zaoferować przedsiębiorstwom z regionu Jeziora Bodeńskiego częstsze połączenia nie tylko z Rotterdamem, lecz także z Belgią (port w Antwerpii) i Włochami (porty w Genui i La Spezia).

TransFER - połączenie.

Grupa ÖBB Rail Cargo Group przewozi towary na całym kontynencie euroazjatyckim za pomocą ponad 50 połączeń sieciowych i wielu dostosowanych do potrzeb klienta usług TransFER. Jednostki transportowe sięgają od całych wagonów, poprzez transport intermodalny, aż po kompletne rozwiązania indywidualne. W zależności od miejsca wyjazdu i przeznaczenia można zamówić dodatkowe usługi transportowe, jak np. przeładunek, logistykę magazynową i obsługę celną. ÖBB RCG troszczy się o wszystkie szczegóły - od pierwszej do ostatniej mili.