Gra - Mobilny symulator sterowania ruchem kolejowym "Symulator LCS"

Gra - Mobilny symulator sterowania ruchem kolejowym "Symulator LCS"

12 listopada 2021 | Źródło: Kombud S.A.
PODZIEL SIĘ

Wciel się w dyżurnego ruchu i steruj ruchem kolejowym! W sklepach Google Play i App Store pojawiła się nowa, bezpłatna aplikacja – mobilny symulator sterowania ruchem kolejowym „Symulator LCS”. Celem gry jest pokazanie w uproszczony sposób jak funkcjonuje sterowanie ruchem kolejowym.

Grafika: Kombud S.A.

- W naszej organizacji mamy coraz więcej młodych ludzi, fascynatów kolei i nowych technologii. Wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak gra chcemy dotrzeć do osób, które interesują się elektroniką, programowaniem i koleją. Mamy nadzieję, że aplikacja będzie atrakcyjnym uzupełnieniem warsztatów i pokazów, które od lat organizujemy we współpracy z uczelniami i technikami - mówi Artur Marcinkiewicz, prezes zarządu w Zakładach Automatyki Kombud.

W nowej aplikacji użytkownicy otrzymali cztery różne stacje, o rosnącym poziomie trudności. Najprostsza, pierwsza stacja „Las”, z jednotorową mijanką służy do zapoznania się z funkcjonowaniem gry, sposobem ustawiania sygnalizatorów, przestawiania zwrotnic i układania dróg przejazdu dla pociągów. Celem rozgrywki jest bezpieczne i punktualne doprowadzenie pociągów do stacji końcowych. Symulator w uproszczony sposób pokazuje ekran i wybrane funkcjonalności Lokalnego Centrum Sterowania.
 

 

Na kolejnych stacjach – „Góry” i „Miasteczko” gracze mają do dyspozycji coraz większą liczbę torów stacyjnych, sygnalizatorów i zwrotnic. Na najtrudniejszej stacji „Port” zarządzają ruchem kolejowym w porcie i do 4 sąsiednich stacji korzystając z 4 torów stacyjnych, 14 semaforów i 16 zwrotnic.

Po ukończeniu czwartego poziomu studenci i uczniowie zainteresowani stażem zawodowym w Kombudzie mogą przejść wprost do formularza i przesłać swoje cv. Dodatkowo, do najlepszych graczy raz w miesiącu przesłane zostaną firmowe upominki. To już druga odsłona edukacyjnej aplikacji przygotowanej przez Kombud. Poprzednia, w języku java na Android została opracowana w 2015 roku. Nowa wersja bazuje na Unity, silniku gier, który pozwala na jednoczesne wdrożenie na platformie Android oraz iOS. Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store pod nazwą „Symulator LCS”