Stadler i Medway podpisują kontrakt na 16 lokomotyw EURO6000

Stadler i Medway podpisują kontrakt na 16 lokomotyw EURO6000

19 listopada 2021 | Źródło: Stadler Rail
PODZIEL SIĘ

Stadler i Medway Transport & Logistics (portugalski przewoźnik kolejowy) w dniu dzisiejszym (19.11.2021r.), w Lizbonie podpisali umowę na dostawę 16 lokomotyw EURO6000. W ceremonii podpisania umowy uczestniczył portugalski minister infrastruktury i mieszkalnictwa.

Fot. Stadler

Ten kontrakt to kolejny krok w długoletniej współpracy Stadlera z Medway. Sześcioosiowe lokomotywy o zoptymalizowanej zdolności trakcyjnej do 500 KN siły pociągowej pozwolą na przewóz dłuższych i cięższych pociągów, przyczyniając się do bardziej wydajnych i zrównoważonych operacji kolejowych na Półwyspie Iberyjskim.

 

Sześcioosiowa lokomotywa EURO6000. Fot. Stadler

 

MEDWAY jest operatorem logistycznym i największym prywatnym operatorem kolejowych przewozów towarowych na Półwyspie Iberyjskim. Realizuje przewozy rudy, piasku, cementu i klinkieru, produktów leśnych, produktów stalowych, produktów chemicznych, produktów rolno-przemysłowych, węgla, paliwa, wyrobów przemysłu samochodowego, materiałów kolejowych, produktów ceramicznych, kontenerów i nadwozi wymiennych. W maju 2021 roku  MEDWAY rozpoczęło realizację usługi transportu kolejowego towarów między Portugalią a Chinami.

 

Fot. Medway Transport & Logistics