Nie lada atrakcja dla miłośników kolei i fotografii, dwie EP05 na stacji Wrocław Główny!

Nie lada atrakcja dla miłośników kolei i fotografii, dwie EP05 na stacji Wrocław Główny!

22 listopada 2021 | Źródło: Turkol.pl
PODZIEL SIĘ

Wszystkich miłośników podróży starymi pociągami Turystyka Kolejowa Turkol.pl serdecznie zaprasza na pokład pociągów specjalnych LEŚNIK i KATARZYNKA, które z okazji Dnia Kolejarza pojawią się na stacji Wrocław Główny i na okolicznych liniach kolejowych w sobotę 27 listopada i wykonają specjalne kursy wokół Wrocławia!

Fot. TurKol.pl

 

Główną atrakcją przejazdów będzie zabytkowa lokomotywa elektryczna odrestaurowana przez przewoźnika PKP Intercity. Lokomotywę będzie można obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz - drugi egzemplarz lokomotywy, EP05-22 - świadek wydarzeń czerwca 1976 roku w Ursusie  będzie udostępniony do zwiedzania dzięki Klubowi Sympatyków Kolei we Wrocławiu. 

 

Lokomotywa EP05-22 - świadek wydarzeń czerwca 1976 roku w Ursusie. FOT. KSK Wrocław

 

Przejazd pociągów zaplanowano dla grupy kilkuset osób, na trasie wokół miasta. Rozpoczęcie podróży każdorazowo na stacji Wrocław Główny, przez stacje pośrednie z kilkunastominutowymi postojami np. na stacji Wrocław Nadodrze czy Wrocław Leśnica (okazje do pamiątkowych zdjęć), przejazd towarową obwodnicą miasta i dalej przez stację Wrocław Brochów do Oławy i z powrotem do Wrocławia Głównego.

 

Fot. Turkol.pl

 

Do realizacji powyższych przejazdów zaplanowano skład historycznego pociągu zestawionego z zabytkowych wagonów Turystyki Kolejowej TurKol.pl oraz zabytkowej lokomotywy elektrycznej przewoźnika PKP Intercity. Wagony będą w historycznych barwach (oliwkowe wagony).
Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez lokomotywę elektryczną serii EP05-23 (lub awaryjnie EP07/EP08 także w barwach historycznych). Pociąg będzie zestawiony z historycznych, pasażerskich wagonów 1 i 2 klasy.

Szczegółowe informacje na portalu TurKol.pl