Alstom po raz jedenasty z rzędu w indeksach zrównoważonego rozwoju Dow Jones

Alstom po raz jedenasty z rzędu w indeksach zrównoważonego rozwoju Dow Jones

22 listopada 2021 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Kolejny, jedenasty już rok z rzędu Alstom znalazł się w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index, DJSI), co potwierdza czołową pozycję firmy w kontekście zrównoważonej działalności biznesowej. Alstom uzyskał wynik ogólny wynoszący 78 na 100 możliwych punktów w ocenie Corporate Sustainability Assessment (95. percentyl w 2021 r.).

Fot. Alstom

Firma utrzymała swoją pozycję, mimo że liczba podmiotów ubiegających się o objęcie indeksem wzrosła aż o 33 proc. – z 5300 firm zaproszonych do udziału faktycznej ocenie poddały się 1843 firmy. Alstom w dalszym ciągu należy w swojej branży do grupy 5 proc. najlepiej ocenianych przedsiębiorstw. W tym roku mocne strony firmy to strategie dotyczące rynków wschodzących, zarządzanie łańcuchem dostaw, raportowanie kwestii społecznych i środowiskowych, społeczna odpowiedzialność biznesu i działalność dobroczynna oraz eko-efektywność operacyjna. Znaczącą poprawę odnotowano również w takich obszarach jak opieka nad produktem, efektywność materiałowa, rozwój kapitału ludzkiego oraz przyciąganie i utrzymanie talentów.

„Jesteśmy dumni, że po raz jedenasty z rzędu znaleźliśmy się w gronie firm tworzących globalny i europejski indeks DJSI. Wyróżnienie to stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w działania CSR, które są podstawą naszej strategii korporacyjnej Alstom in Motion, w myśl której dążymy do neutralności emisyjnej w transporcie oraz do większej sprawiedliwości społecznej i inkluzywności poprzez zwiększanie dostępności i efektywności transportu publicznego” – powiedziała Cécile Texier, zajmująca w firmie Alstom stanowisko Wiceprezes ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

 

Wprowadzony w 1999 r. globalny indeks DJSI zyskał na przestrzeni lat ogromną popularność i stał się ogólnoświatowym punktem odniesienia służącym ocenie środowiskowych, społecznych i zarządczych działań podejmowanych przez firmy. DJSI był pierwszym globalnym indeksem mającym na celu monitorowanie największych, czołowych spółek notowanych na giełdzie pod kątem podejmowanych przez nie działań w obszarze zrównoważonego rozwoj