Trwa dobra passa European Loc Pool i lokomotywy EuroDual Stadlera, kolejna trafia do evb Logistik.

Trwa dobra passa European Loc Pool i lokomotywy EuroDual Stadlera, kolejna trafia do evb Logistik.

22 listopada 2021 | Źródło: Eisenbahn Kurier / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

European Loc Pool (ELP) we wrześniu przekazał spółce Eisenbahnen und Verkehrsbetriebe Elbe-Weser GmbH (evb) sześcioosiową lokomotywę EuroDual wyprodukowaną przez szwajcarskiego producenta firmę Stadler, oznaczoną 159229, która została nazwana przez użytkownika "Kratos" (w mitologii greckiej syn bogini rzeki Styks i Pallasa, brat Nike, Bii i Zelosa.). Już niebawem, jeszcze w tym miesiącu do floty tego samego przewoźnika dołączy kolejna lokomytywa tego samego typu.

 

Fot. Europen Loc Pool (ELP) / Eisenbahn Kurier


Sebastian Doderer, kierownik działu logistyki w evb, mówi: "Mamy bardzo dobre doświadczenia z "Kratosem", naszą pierwszą lokomotywą EuroDual z ELP. Lokomotywa jest dokładnie dopasowana do planowanych usług transportowych. Przekonało nas zarówno spektrum wydajności, jak i elastyczne opcje wdrażania."
Oprócz opłacalności, trwałości i elastyczności dla evb bardzo ważna jest również opinia pracowników, którzy bardzo pozytywnie oceniają łatwość obsługi i eksploatacji lokomotywy.

"Dalszy rozwój lokomotyw dwunapędowych i ich odpowiednie wprowadzanie na rynek to strategiczny cel ELP, do którego będziemy dążyć w przyszłości - mówi Emiel Knarren, dyrektor handlowy ELP.

EuroDual jest używany przez evb do przewozu drewna i transportu intermodalnego na terenie Niemiec, a w przyszłości być może także w Austrii. Lokomotywa EuroDual jest dzierżawiona długoterminowo od ELP w ramach leasingu z pełnym zakresem usług. Druga lokomotywa EuroDual, już teraz nazwana "Zelos" od imienia greckiego bóstwa gorliwych dążeń, zostanie przekazana firmie evb przez ELP jeszcze w tym miesiącu.