Ks. Eugeniusz Zarębiński w dniu Święta Patronalnego Kolejarzy, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Ks. Eugeniusz Zarębiński w dniu Święta Patronalnego Kolejarzy, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

24 listopada 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Fot. Archiwum KK

Lublin, 25 listopada 2021 r.

 

Moi Drodzy Kolejarze!

 

Tegoroczne Święto Patronalne obchodzimy z przesłaniem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Z tym przesłaniem jako wspólnota kolejarska pielgrzymowaliśmy do stóp Matki Bożej w Jej Sanktuarium na Jasnej Górze Zwycięstwa. Nadal trwamy w dziękczynieniu za nauczanie i świadectwo życia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wyniesionego do chwały ołtarzy. To On jako niezłomny obrońca wiary wskazywał nam fundamentalne wartości, abyśmy jako wspólnota kolejarska z oddaniem służąc społeczeństwu, dawali świadectwo naszej chrześcijańskiej tożsamości.

Wszystkie codzienne troski i radości polskich kolejarzy z ufnością zawierzam wstawiennictwu naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej, kobiety wielkiego męstwa i mądrości.

Moją kapłańską modlitwą i pasterską posługą ogarniam wszystkie pokolenia wielkiej rodziny kolejarskiej, prosząc o siły dla pracujących, łaskę miłości i zgody w rodzinach, o zdrowie dla chorych i seniorów. Niech dobry Bóg błogosławi Wam wszystkim i Polskim Kolejom.

                                                                                    

                      Z kapłańskim błogosławieństwem.

                         Krajowy Duszpasterz Kolejarzy

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Alstom przekaże platformę Coradia Polyvalent, zakład w Reichshoffen oraz platformę TALENT 3 do CAF Alstom przekaże platformę Coradia Polyvalent, zakład w Reichshoffen oraz platformę TALENT 3 do CAF
Następny artykuł 4 Vectrony MS Siemensa oczekują w Żmigrodzie na uroczyste przekazanie w ręce DB Cargo Polska 4 Vectrony MS Siemensa oczekują w Żmigrodzie na uroczyste przekazanie w ręce DB Cargo Polska