Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej ujęli 13 nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej ujęli 13 nielegalnych migrantów

25 listopada 2021 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 24 listopada 2021 r. w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 13 osób, obywateli Iraku i Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD” zorganizowanej przez RAILPOL.

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

Straż Ochrony Kolei została kolejny raz została zaproszona do udziału w organizowanej w dniach 24 – 25.11.2021 r. przez organizację RAILPOL międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”. Do udziału w działaniach na prośbę Komendy Głównej SOK włączyli się funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.  Akcja prowadzona jest na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

W dniu 24 listopada 2021 r. około godziny 9.40 podczas realizowanego w ramach akcji wspólnego patrolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu oraz Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, w okolicy mostu kolejowego  na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna zauważyli kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do szlaku kolejowego drodze gruntowej. Na widok funkcjonariuszy zauważone osoby zaczęły uciekać.

 

Fot. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei

 

Po krótkim pościgu undurowi ujęli 13. uciekinierów, w tym jedną kobietę. W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.