Pechowy Husarz EU44-002. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce

Pechowy Husarz EU44-002. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce

29 listopada 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj (29 listopada 2021r.) około godziny 8.45 na remontowanym przejeździe drogowo - kolejowym na międzynarodowej linii E 20, we wsi Sątopy nieopodal Nowego Tymyśla. 50-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot Partner z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechał na tory, a w jego auto uderzył pociąg PKP Intercity Varsovia, relacji Berlin - Warszawa Wschodnia. Mężczyzna zginął na miejscu. Autem jechał sam. Pociągiem podróżowało około 160 osób, nikomu z pasażerów i załogi nic się nie stało.

Fot. Piotr Radomski

Na przejeździe zdemontowane były rogatki.  Po jednej i drugiej stronie przejazdu kolejowego znajdowały się znaki "stop" z tabliczkami informującymi o uszkodzonej sygnalizacji. Na zdjęciach widoczne jest także oznakowanie dotyczące końca ograniczenia prędkości dla przejeżdżających przez przejazd pociągów.

Ruch kolejowy przez kilka godzin odbywał się po jednym torze.

 

Fot. Piotr Radomski
Fot. Piotr Radomski

 

Lokomotywa Husarz EU44-002, w dniu 2 sierpnia br. wróciła do służby po naprawie uszkodzeń, którym uległa w 2018 roku podczas zderzenia z ciągnikiem rollniczym, któremu zgasł silnik na przejeżdzie drogowo - kolejowym kat. B w miejscowości Kupienino na szlaku Szczaniec - Świebodzin, także na międzynarodowej linii kolejowej E 20.

Tak jak i inne uszkodzone lokomotywy tej serii (EU44-004 i EU44-009) naprawiana była w zakładach Siemensa w austriackim Linzu.

 

Fot. KPP Nowy Tomyśl
Fot. Piotr Radomski